Grobar Džikić našel zdravilo za prvake

Džikić Cedevita Krka liga Aba
1/32
Marin Šušić/ABA
Krka se je z odmevno zmago nad branilcem naslova Partizanom z Beograjčani točkovno izenačila na drugem mestu lige Aba (60:52). Dolenjci so v domači dvorani igrali po taktih Eda Murića.

Če je skušal z govorom o sramoti izzvati reakcijo pri svojih varovancih, je to Aleksandru Džikiću na začetku tekme s Partizanom prav gotovo uspelo. Krka je po razprodaji ugleda pri Cedeviti tokrat začela silovito in s trojko, polaganjem ter zabijanjem Eda Murića hitro povedla proti gospodarjem prstanov lige Aba.

Vročekrvni Duško Vujoševič je po košu svojega nekdanjega varovanca Jake Klobučarja takoj vzel minuto odmora, ko še ni minilo niti prvih pet minut (9:2). Nekaj krepkih je zaleglo in črno-beli so se približali, a jih je na znosni razdalji še naprej držal izjemno razpoloženi Murić, ki je požel ovacije v sedmi minuti, ko se je mojstrsko sprehodil vse do obroča in zadel.

Neučinkovito na obeh straneh

Krkaši so na prvi odmor odšli s štirimi točkami naskoka, potem ko je trojko Tarenca Kinseyja vsaj malce z lepim metom v zadnjem napadu izničil Malcolm Armstead (16:12). Toda prednost ni trajala dolgo, Partizan je po dveh minutah druge četrtine prvič povedel z lepim prodorom in dodatnim prostim metom Dejana Muslija (17:16).

To je bila šele peta točka na obeh straneh, izjemno neučinkovita predstava pa se je razvlekla vse do 16. minute, ko je povsem sam pod obročem zgrešil tudi Chris Booker, a nato popravil napako (20:17). Trojka Armsteada je Krko dve minuti pred polčasom oddaljila na plus štiri, a po zaslugi številnih zgrešenih prostih metov so Dolenjci s parketa ob polčasu odšli z minimalnim zaostankom. Ob zvoku sirene se je namreč pod obroč za lahek koš sprehodil Dragan Milosavljević (24:25).

Pobeg na +10

Brez dvoma so jih krkaši znova slišali v slačilnici, kjer jih je pričakal zaripli Džikić, "Grobar" po srcu pa je bil že veliko bolj zadovoljen po odličnem začetku nadaljevanja, ko je Krka spet prevzela nadzor nad igro z delnim rezultatom 11:0 (35:25). Vse dobro je Krka hitro zapravila, Džikić je spet norel po parketu, Bojan Bogdanović pa je s trojko močno znižal rezultat (35:31).

Novomeščani so nato odgovorili z novo uspešno serijo košev in se spet oddaljili (40:32). Prednost je v zadnji četrtini narasla tudi že na deset točk, potem ko je dvorano na noge z zabijanjem po zgrešenem metu enega od soigralcev dvignil Luka Lapornik, Zvonko Buljan pa je popravil polaganje Klobučarja (46:36). Plus dvanajst je pomenila trojka Mateja Rojca in črno-beli so bili na kolenih.

Murić dokončal delo s trojko iz kota

A so se pobrali in tri minute pred koncem tekme znižali na 53:48, ko je novo trojko zadel navdahnjeni Armstead. Dvorana je na nogah pospremila zadnje napade, Murić pa je mirno končnico domačim zagotovil z odločilno trojko 58 sekund pred koncem (58:50).

"Grobarji" so tekmo ob izvrstni obrambni predstavi Novomeščanov zaključili zgolj s 30-odstotnim metom, v svojih vrstah pa niso imeli nobenega preveč razpoloženega košarkarja. Prvo ime, Francoz Leo Westermann, v 35 minutah ni dosegel niti ene same točke. Murić je do konca zbral 17 točk (met 7/8) in osem skokov, Armstead pa je ob 13 točkah še petkrat skočil in podal.