5 ogledov

Heati končno vroči, Lakers zmrznili

James bo z Miamijem prvič gostoval v dvorani, ki mu je toliko let predstavljala
1/14
Miami Heat v pravem trenutku prihajajo v pričakovano formo. S 97:72 so premagali Detroit Pistons. Naslednja postaja: Cleveland! Medtem Los Angeles Lakersom zmanjkuje sape: četrti poraz zapored.

LeBron James je s soigralci na poti v Cleveland. Sneg in temperature pod ničlo, sprejem bo še bolj hladen. A Miami Heat so pripravljeni na izziv – Vročica končno "zažiga". V noči na četrtek je James dosegel 18 točk, Chris Bosh in Dwyane Wade vsak po 16, do zmage nad Detroit Pistons s 97:72 pa so prišli predvsem po zaslugi odlične obrambe v drugem polčasu (dobili so le 30 točk). Po tekmi je bil LeBron že z mislimi v Clevelandu: "To bo zelo čustven dan, saj se vračam k navijačem, ki jih imam še vedno rad. Vračajo se spomini. A vse to bom moral dati na stran, saj gremo tja po zmago. Zanjo bomo trdo igrali." Heati so trdno odločeni, da Jamesa na tekmi, ki jo mora dobiti, ne pustijo na cedilu. "Ta družina, njegova nova družina, mu krije hrbet, saj ga ima zelo rada. Želimo mu le dobre stvari. Želimo zmagati tretjo tekmo zapored. To bo posebna tekma za našega brata in zanj bomo igrali zelo trdo," obljublja Wade.

Boston Celtics so za peto zmago zapored z 99:95 premagali Portland Trail Blazers (njihov peti poraz zapored). Kelti so s 14 zmagami na prvem mestu Vzhoda. Na Zahodu pa s 15 vodijo San Antonio Spurs, pa čeprav so jih Los Angeles Clippers premagali prvič po 18 tekmah (90:85).

Medtem (po zastrašujoči formi v uvodnih tednih sezone) Los Angeles Lakersom zmanjkuje sape. Zaradi poškodb oslabljeni Houston Rockets so jih za svojo šele šesto zmago premagali s 109:99, kar je za Jezernike četrti poraz v nizu. Slednje se jim je zgodilo prvič po aprilu 2007! Z 22 točkami je bil prvi strelec Kevin Martin, razliko pa je naredil Shane Battier, ki je 11 od svojih 17 točk dal v zadnjih treh minutah (dve zaporedni trojki za vodstvo 100:97). "Ali sem zaskrbljen? Sezona je še mlada, pred nami je še veliko tekem. Nekaj fantov ima težave. Moramo igrati bolje," pravi trener Phil Jackson. Morda bi lahko poskusil s Sašo Vujačićem, ki že nekaj srečanj zapored ni dobil niti sekunde.

Houston Rockets (6-12) : Los Angeles Lakers (13-6) 109:99
Martin 22, Battier 17; Bryant 27, Odom 25, 11. sk.

Denver Nuggets (11-6) : Milwaukee Bucks (6-12) 105:94
Nene 24, Smith 20, Anthony 14; Salmons 21, Maggette 17

New Jersey Nets (6-13) : Oklahoma City Thunder (13-3) 120:130 (po treh podaljških)