20 ogledov

Hedo 17 podaj, Vujačić izgubil

Orlando se na svojem zmagovalnem pohodu ni ustavil. (Foto: Reuters)
1/6
Orlando je v NBA prišel do svoje devete zaporedne zmage po slavju nad Dallasom s 117:107. Eden slovenskih krvnikov s četrtfinala SP Turkoglu je zbral kar 17 podaj. Saša Vujačić je dosegel 11 točk, a izgubil.

Orlandov junak številka ena je bil Hedo Turkoglu s 13 točkami, kar 17 uspešnimi podajami in pomembno vlogo v ključnih minutah. "Uspešno podati 17 žog je neverjetno za kogarkoli, ampak biti visok 208 cm in imeti 17 asistenc? To je fenomenalno, fenomenalno! Pripravil nam je res veliko akcij in v drugem polčasu smo res dobro zadevali,“ je bil nad Turkom, ki je bil, kot se gotovo spomnite, eden slovenskih krvnikov v četrtfinalu SP v Turčiji, navdušen trener Stan van Gundy.

Kako je bila videti zmaga Chicaga nad Bostonom? Derrick Rose je denimo metal proste mete v rekordnem razmerju 15:19 in dosegel 36 točk.  V GALERIJI.
Dwight Howard je dosegel 23 točk in imel 13 podaj. Potem ko so Telički v prvi polovici tekme vodili že za 16 točk, je Dallas v zadnji četrtini napravil delni izid 20:2. To je za Mavericks peti poraz na sedmih tekmah, odkar je s parketa zaradi poškodbe kolena odsoten Dirk Nowitzki.

Saša Vujačić tokrat ni zmagal. Njegov New Jersey je pred Milwaukeejem klonil z 92:115. Mariborčan je v 26 minutah dosegel 11 točk, imel dva skoka, podajo in tri izgubljene žoge. Kronisti lige NBA in navijači so navdušeni tudi nad učinkom Kevina Duranta, ki je ob zmagi Oklahome nad Memphisom dosegel kar 40 točk in imel še osem skokov ter štiri podaje.