12 ogledov

Helios izničil 18 točk zaostanka, a izgubil

Domen Žerak in soigralci so skoraj prišli do velikega preobrata. (Foto: Saša Des Žurnal24 main
Prvo kolo lige Telemach je že prineslo prvo dramo. Hopsi so na domačem igrišču proti Heliosu že vodili z 18 točkami prednosti, a so na koncu trepetali za zmago s 75:74.

Košarkarji s Polzele so zabeležili prvo zmago v novi sezoni lige Telemach. V dramatični končnici so pred domačimi gledalci premagali Helios, ki se je v zadnji četrtini vrnil iz zaostanka 18 točk. Domači so srečanje začeli odlično in Domžalčanom nagnali strah v kosti in ga v tretji četrtini še okrepili. Helios je potreboval kar sedem minut, da je dosegel prvi koš v drugem polčasu, tako da se je prednost pred zadnjo četrtino povzpela na 18 točk. V zadnji četrtini se je zgodba obrnila. V strelski post je zašla domača ekipa, Helios pa je počasi in vztrajno nižal zaostanek. Po košu Marka Vranjkovića v zadnji minuti tekme so Domžalčani prešli v ospredje, odločilne točke za zmago Hopsov pa je s črte prostih metov 32 sekund pred koncem dosegel Matej Venta. "Po odlični tretji četrtini, v kateri smo si priigrali visoko prednost, smo imeli v zadnjem delu tekme veliko težav s osebnimi napakami, kar so gostje izkoristili in se nam povsem približali, kljub vsemu pa mislim, da je naša zmaga zaslužena. Čestitke fantom ki so odigrali odlično, na nas pa je, da podobno, kot smo prvenstvo začeli, tudi nadaljujemo,“ je po koncu srečanja razmišljal Tonči Mašina, trener Hopsov, medtem ko je njegov stanovski kolega na klopi Heliosa, Rado Trifunović dodal: "Hopsom čestitam za uvodno zmago, čeprav menim, da smo z neodločno igro v tretji četrini tokrat premagali sami sebe. Ko smo začeli igrati bolj odločno, so se stvari začele postavljati na svoje mesto, a je bilo za kaj več žal prepozno."

Tudi Elektra, Slovan in Šentjur začeli z zmago
Na preostalih treh tekmah je Elektra Šoštanj v gosteh s 86:66 ugnala novinca v ligi, Maribor. Geoplin Slovan je bil z Gašperjem Okornom na klopi z 90:83 boljši od LTHcast Mercator, Šentjur pa je v gosteh s 95:80 odpravil Parklje.