21 ogledov

Helios premočen za Hopse

Rado Trifunović je s Heliosom premagal Polzelo. (Foto: ABA) Žurnal24 main
Košarkarji domžalskega Heliosa so lažje od prilčakovanj doma premagali Hopse Polzelo (93:79) in se na vrhu spet izenačili z Zlatorogom. Na istem številu točk je z novo zmago tudi Slovan.

Osrednja tekma 10. kola v ligi Telemach je bila izenačena le v prvi četrtini. Že v naslednji so Savinjčani doživeli pravi "mrk" na parketu Komunalnega centra in v desetih minutah dosegli zgolj deset točk, na drugi strani pa so jim gostitelji v pravem "revolveraškem" slogu nasuli kar 33 točk, prednost pa navzlic nekoliko slabšemu nadaljevanju ubranili do konca tekme.

V uvodni četrtini so bili Polzeljani povsem enakovredni Domžalčanom, predvsem po zaslugi izjemno razpoloženega 23-letnega ameriškega gibljivega centra Gregga Thondiqueja, ki je pobral kar osem od skupno svojih 14 žog pod obema obročema. Druga četrtina je minila v absolutni prevladi izbrancev domačega stratega Rada Trifunovića: v 13. minuti so - po delnem izidu 9:0 - gostom ušli na 34:25, še bolj odločno so vajo ponovili v obdobju od 16. do 18. minute, ko so z delnim izidom 10:0 povišali na 50:30, na veliki odmor pa odšli s prednostjo +23 (56:33).

Hopsi se navkljub visokemu točkovnemu primanjkljaju niso vdali, z zagrizeno igro so v 30. minuti prepolovili zaostanek (69:57), dve minuti kasneje pa gostiteljem še bolj zadihali za ovratnik (75:67). V končnici so Domžalčani vendarle zaigrali dovolj zbrano in zatrli vse morebitne poskuse gostov po preobratu. V domači ekipi sta bila strelsko najbolj učinkovita Dražen Bubnič in Vlado Pašalić z 18 točkami, v gostujoči pa sta Matej Venta in Andrej Podvršnik dosegla po 15 točk.

Slovan tik pod vrhom
Varovanci trenerja Gašperja Okorna so zabeležili četrto zaporedno zmago, ki jih je pred novoletnim odmorom pripeljala tik pod vrh lige Telemach. Ljubljančani so po točkah izenačeni s prvouvrščenim Zlatorogom, ki ima tekmo manj, imajo pa enak izkupiček 6-3 kot Elektra in Helios.

A začetek tekme ni kazal na tako prepričljivo zmago Geoplina Slovana. Gostitelji so namreč začeli dobro, gostje pa so bili sila nerazpoloženi, tako da so v prvih desetih minutah zmogli vsega štiri koše. Položaj na parketu dvorane Poden se je drastično spremenil v drugi četrtini, ko se je moral z neučinkovitostjo svojih igralcev spopasti strateg LTHcast Mercatorja Gašper Potočnik. Njegovi košarkarji so v drugih desetih minutah dosegli vsega sedem točk in dovolili gostom, da so prevzeli pobudo.

Ljubljančani darila seveda niso izpustili iz rok in že v tretjem delu igre postavila trdne temelje za zmago. Najboljši posameznik pri Geoplinu Slovanu je bil Matej Krušič s 14 točkami in 7 skoki, pri gostiteljih pa je največ točk zbral Blaž Mahkovic (20).