9 ogledov

Helios razbil Parklje: + 45 točk!

Petrović je tokrat dosegel le tri točke, toda Helios je zmagal kar za 45! (Foto: Žurnal24 main
Domžalski Helios je v 16. kolu lige Telemach popolnoma razbil bežigrajske Parklje. Varovanci Rada Trifunoviča so slavili kar s 45 točkami razlike.

O razmerju moči v dvorani Komunalnega centra dovolj pove podatek oziroma rezultat prve četrtine. Helios jo je končal pri 24 točkah, Parklji pa so v uvodnih desetih minutah zmogli vsega šest točk ali dva koša iz igre. Domžalčani so v nadaljevanju na podlagi izkušenj mirno zadržali prednost, strateg Rado Trifunovič pa je dobil priložnost, da preizkusi vseh dvanajst igralcev.

Pri Heliosu, ki je zabeležil svojo najvišjo zmago v sezoni, so se najbolj izkazali Domen Žerak (17 točk) ter Grega Mali in Klemen Prepelič, ki sta zbrala po 14 točk in 4 podaje, medtem ko sta pri Parkljih, ki so tekmo končali s 24 izgubljenimi žogami in skromnim metom iz igre 22:60, izstopala Jakob Čebašek (17) ter Jure Eržen (16).

Zlatorog že v sredo do nove zmage
Tako Laščani, vodilno moštvo lige, kot Kodeljevčani so si že zanesljivo zagotovili nadaljevanje sezone v ligi za prvaka. Sredin obračun je bil že njun drugi v manj kot tednu dni, saj sta se ekipi pomerili tudi v pokalu Spar v Škofji Loki. Takrat so bili z 79:72 boljši Laščani, ki so se uvrstili v polfinale.

Na odločitev o zmagovalcu je bilo potrebno počakati prav do konca tekme. Začetek sicer ni kazal na to, da bo dvoboj tako izenačen. Zlatorog je namreč povedel s 6:0 in 11:5, potem pa je Slovan začel lov. Do konca prvega dela je uspelo gostom priti do 15:20, pri 22:22 pa so Laščane tudi ujeli. Takrat se je začel ples minimalnih razlik, saj si v naslednjih 25 minutah nobena ekipa ni priigrala občutnejše prednosti. Gostje so tako za točko dobili polčas, s točkama Daliborja Đape pa tudi tretjo četrtino s 53:51.

V zadnjih minutah so se domači odlepili na 70:65. Toda Slovan se je še enkrat približal in Uroš Zadnik je znižal na 69:70. Zadnjo besedo pa so le imeli Laščani. Najprej je Danijel Vujasinovič zadel prosta meta, nato pa ob koncu Vladimir Panič ukradel žogo in zadel za končnih 73:69.