14 ogledov

Helios že ob polčasu na minus 34

krka helios aba pavić pašalić ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so na tekmi 19. kola lige ABA izgubili na gostovanju pri Radničkemu, četrtič zapored v ligi ABA. Tudi Zlatorog in Laško sklonjenih glav. Helios visoko izgubil s Cedevito.

Košarkarji Uniona Olimpije, ki so nastopili brez poškodovanega Gorana Jeretina, so v ligi ABA doživeli četrti zaporedni poraz, skupno jubilejnega desetega, tako da se jim vedno bolj oddaljuje vrh razpredelnice. Uvrstitev na zaključni turnir v Tel Aviv je pet kol pred koncem že več ali manj utopija, vprašanje je, koliko točk za uvrstitev v Evroligo v naslednji sezoni bodo Ljubljančani sploh osvojili. Trenutno imajo pred Krko le minimalno prednost, prav jadransko tekmovanje pa bi lahko že pred zaključkom državnega prvenstva rešilo to vprašanje. Točke za evroligo se v ligi ABA podeljujejo za prvih osem mest (za 1. mesto 40, za osmo 5 točk), Union Olimpija pa je trenutno osma z enakim izkupičkom kot pred njo Zagreb in Cibona.

Varovanci trenerja Saša Filipovskega so na gostovanje v Kragujevac odpotovali polni optimizma po slavju v slovenskem pokalu, njihova dobra volja pa je splahnela ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega, ko je Radnički naredil delni izid 25:5 in od zaostanka 23:32 prišel do prednosti 48:37. Življenjska predstava Jana Močnika v zeleno-belem dresu (24 točk, 7 podaj, trojke 7:9) je Ljubljančanom, ki so sicer zadeli 13 trojk (iz 24 poskusov), vrnila upanje (50:50), toda nadaljevanje je znova razkrilo vse njihove slabosti, tako da je bil zmagovalec več ali manj znan že sredi zadnje četrtine.

Union Olimpija ima do konca rednega dela kar naporen razpored. V naslednjem kolu bo gostila Cibono, nato jo čaka zahtevno gostovanje v Širokem Brijegu, pa domača tekma s Partizanom ter ob koncu Hemofarm v Vršcu ter Budućnost doma.

Krki niti plus 19 ni zadostovalo

Košarkarji Krke so doživeli sedmi poraz v zadnjih osmih nastopih v ligi ABA. Po odličnem začetku tekme se v nadaljevanju niso znašli proti agresivni obrambi Budućnosti in se morali na koncu sprijazniti z novim neuspehom. Hkrati je to zelo slab obet pred naslednjo tekmo, ki jih čaka v torek proti istemu tekmecu, le da tokrat v evropskem pokalu.

Malokdo od navzočih v dvorani Leona Štuklja ali pred televizijskimi ekrani je po uvodni četrtini pričakoval takšen preobrat v nadaljevanju srečanja. Novomeščani so bili namreč v prvi četrtini popoln gospodar svojega parketa in imeli v deseti minuti zahvaljujoč metu iz igre 12:17 rekordnih 19 točk prednosti (28:9). Že naslednja četrtina pa je bila druga pesem, saj so jo gostje dobili z 20:11 in do odmora razliko znižali na vsega šest točk.

Do začetka zadnjega dela je imela Krka še minimalno prednost, v zadnjih desetih minutah pa je njena igra v napadu povsem odpovedala in Budućnost je prišla do zaslužene zmage. Novomeščani so tako v prvih desetih minutah dosegli 28 točk, v naslednjih tridesetih pa vsega šest več. Tretjo četrtino so izgubili z 11:15, zadnjo pa 12:21.

Široki preširok za Laščane

Laščani so doživeli že 19. poraz, ob le dveh zmagah pa so na zadnjem mestu v regionalni ligi Aba. Izbranci Ivana Sunare so se dokaj pogumno zoperstavili favoriziranim Hercegovcem, njihove zmage pa v nobenem trenutku niso mogli ogroziti. Skozi celotno tekmo so bili v točkovnem deficitu, ko pa so zaigrali nekoliko bolj odločno in zadihali za ovratnik košarkarjem iz Širokega Brijega pa so jim ti venomer ušli na varno razdaljo desetih točk.

V slovenski ekipi sta bila najbolj razpoložena Alen Omić in Luka Lapornik. Prvi je dosegel dvajset točk in pobral devet žog pod obema obročema, drugi pa je 16 točkam dodal še tri podaje. V domači ekipi je bil strelsko najbolj učinkovit Jakov Vladović s 16 točkami. Košarkarji iz Laškega bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, 3. marca, ko bodo gostili domžalski Helios.