33 ogledov

Heliosove muke v Škofji Loki

Slovan je zabeležil peto zaporedno zmago v ligi Telemach in še naprej doma ostaja neporažen. Z enakim točkovnim izkupičkom sta na vrhu lestvice tudi Zlatorog in Helios. Oboji so zmagali to soboto.

Šentjur: zgrešili prosti met za podaljšek
Čeprav je bil Geoplin Slovan na papirju favorit za zmago, pa je skoraj tritedenski premor očitno dodobra premešal karte. Šentjur je bil namreč povsem enakovreden tekmec, ki bi lahko ob nekoliko bolj zbrani igri v končnici iztržil veliko več. Z delnim izidom 10:0 na začetku drugega polčasa (Slovan več kot pet minut ni dosegel koša) so gostje namreč prevzeli pobudo (49:56) in prednost na semaforju držali vse do sklepnih minut. Slovan se je šele v zaključku tekme približal in izenačil, odločilni koš pri rezultatu 76:76 pa je dosegel Miha Fon 15 sekund pred koncem tekme. Njegova trojka v izdihljajih napada je prevesila tehtnico na stran domačih. Gostje so sicer še poskusili, vendar je Blaž Ručigaj zgrešil prosti met za podaljšek.

Marcator namučil Helios
Favorizirani Domžalčani so imeli v Škofji Loki precej več dela, kot so načrtovali. Domačini so večino tekme vodili, Heliosu pa vse do zadnjih sekund dihali za ovratnik. Na koncu je mož odločitve postal Klemen Prepelič, s 17 točkami tudi najučinkovitejši igralec gostov. Gostitelji so dobro odigrali prvi polčas, saj so bili praktično ves čas v zanesljivem vodstvu. Že v deveti minuti je Blaž Mahkovic s trojko zadel za 22:14, v 13. minuti je najprej Mihailović z novo trojko prednost povišal na 27:18, isti igralec pa je tri minute pozneje spet z metom izza črte poskrbel za najvišjo prednost v prvih 20 minutah (34:22). Na glavni odmor so Škofjeločani nesli 11 točk zaloge za nadaljevanje tekme.

Domačini so prednost držali do zaključka tretje četrtine, a je ta vztrajno kopnela. Dokončno je skopnela dve minuti pred koncem tega dela igre, nakar so Domžalčani tudi prešli v vodstvo in na začetku zadnje četrtine vodili že z 62:55. A Škofjeločani se ni vdali in ves čas dihali za ovratnik favoritom in tudi nekajkrat povedli. Toda v zadnjih dveh minutah je tekmo v korist Heliosa odločil Prepelič, ki je najprej zadel trojko, v ključnih trenutkih pa zadel tudi oba prosta meta.