20 ogledov

Hopsi "hopsnili" na vrh

Gašper Okorn s svojimi izbranci v domači dvorani še ni izgubil. (Foto: ABA) Žurnal24 main
Košarkarji Geoplina Slovana so doma presenetili vodilni Zlatorog in ga z zbrano igro nadigrali v vseh prvinah igre. Gostje so vseskozi capljali za varovanci Gašperja Okorna in na koncu doživeli prvi poraz.
Zlatorog je tudi na Kodeljevem pokazal, zakaj je bil do tega kroga brez poraza, zato je to velika zmaga za našo mlado ekipo in upam, da tudi pozitiven impulz za naslednje tekme.
Gašper Okorn, trener Slovana

Slovanovci so že od prve minute zagospodarili na igrišču. Boljši so bili tako pri metih iz igre kot tudi pri izvajanju prostih metov, Zlatorogu pa je pripadel skok. Ob polčasu so domači tako vodili že za osem točk. V tretji četrtini pa so se igralci Zlatoroga le prebudili in začeli ljubljansko ekipo loviti. Pred odločilnim delom je prednost domačih znašala le dve točki (51:49).

V odločilnih trenutkih sta mirne roke zadržala Jure Blažič in Uroš Zadnik, z uspešnim izvajanjem prostih metov jima je uspelo zadržati prednost domačih. Prvi strelec domačih je bil Matej Krušič s 15 točkami, ki je k temu dodal še osem skokov, pri gostih pa se je prav tako s 15 točkami ter devetimi ujetimi žogami izkazal Simo Atanacković. Zlatorog bo v osmem krogu prihodnjo soboto gostil LTHcast Mercator, Geoplin Slovan pa na isti dan gostuje pri Parkljih.