19 ogledov

Hopsi pohopsali Slovana

Košarkarji Heliosa Domžal so dobili obračun prve in zadnje ekipe v devetem kolu lige Telemach in tudi po devetih tekmah domačega prvenstva ostali neporaženi (82:76). Polzela slavila na Kodeljevem.

Gosti s Polzele so do prvega visokega vodstva proti Slovanu prišli že na začetku, ko so na krilih razpoloženih Mihe Vašla, ki je s trojko dosegel prvi koš na tekmi, Dejana Hohlerja in Hannibala Jasonna povedli z 10:2 in 15:5. V drugi četrtini so se Ljubljančani nato približali na 25:27, na odmor pa se je odšlo z izidom 31:37. Vodstvo Polzele so domači v tretji četrtini nevtralizirali, toda le za kratek čas. Savinjčani so hitro spet prevzeli pobudo, po seriji zaporednih točk pa so držali vse niti v svojih rokah in gladko zmagali.

Parklji pokazali rogove

Dvoboj prve in zadnje ekipe na lestvici lige Telemach je imel teoretičnega zmagovalca že pred dvobojem, vseeno pa so se morali Domžalčani za novi točki kar potruditi. Odpor Parkljev so dokončno strli šele v zadnji četrtini, pred tem pa sta bili ekipi dolgo izenačeni.

Varovanci domačega stratega Jake Zalaznika so se dvoboja s Heliosom, ki v osmih kolih še ni doživel poraza, lotili pogumno in sproščeno. Po izenačenju na 10:10 so stopili na plin in si priigrali že 12 točk naskoka, prvo četrtino pa končali z 22:15. Podobno razmerje je bilo tudi večji del nadaljevanja, Helios je izenačil na 24:24, ni pa zmogel določilnega koraka za vodstvo. Namesto domžalskega niza so svojega začeli domači in Matej Luznar je povedel svojo ekipo do vodstva 37:29, ob polčasu pa so imeli Parklji še pet točk naskoka.

V drugem delu pa je četa Zmaga Sagadina le začela izpolnjevati vlogo favorita; Helios je izničil zadnjo večjo prednost domačih (39:34), sledile pa so domžalske minute. Vseeno so se Parklji še skoraj vso tretjo četrtino tesno držali Heliosa in šele v končnici so si gostje priborili nekaj točk naskoka (57:60).

O zmagi je tako odločala zadnja četrtina, ki pa je povsem pripadla Heliosu. Ko je namesto izida 59:60 sredi četrtine bilo na semaforju 63:73, je bilo jasno, da bodo Parklji težko še enkrat prišli povsem blizu. Helios je, tudi po zaslugi trojk (zadel jih je deset, Parklji le dve), vzdrževal razliko približno desetih točk, domači se se zadnjič približali na 74:79, zmaga pa je na koncu odšla v Domžale.

V naslednjem kolu se bodo Parklji 17. decembra doma pomerili s Šentjurjem, Helios pa že štiri dni prej v gosteh z Mariborom Messerjem.

Brez presenečenja v Treh lilijah

Tekma zadnjega in tretjega moštva s prvenstvene lestvice ni prinesla kakšnega posebnega presenečenja. Zlatorog je tako vpisal šesto zmago, tekmeci iz Škofje Loke LTH Castings Mercator pa že osmi poraz na devetih odigranih tekmah.

V uvodnih četrtinah so košarkarji iz Škofje Loke v Treh lilijah še nekako držali korak s favoriziranim Zlatorogom. Moštvi sta se ob koncu prve četrtine razšli z delnim izidom 13:11 v korist domačinov, tudi ob polčasu so domači vodili le za koš razlike (32:30), v nadaljevanju pa so domači v celoti prevzeli nadzor nad dogajanjem in niso več dopustili, da bi se jim gosti preveč približali. Razlika se je tako proti koncu tekme le še povečevala in je v 38. minuti že znašala 20 točk. Zlatorog se je na razpredelnici domačega prvenstva s 15 točkami izenačil s košarkarji iz Šoštanja, ki so odigrali tekmo manj. LTH Castings Mercator pa se je na repu lestvice izenačil s Parklji.

Ekipa LTH Castings Mercator bo 16. decembra gostovala v dvorani Kodeljevo pri Geoplin Slovanu, medtem ko bo Zlatorog 20. decembra igral pri Šentjurju.