17 ogledov

Hopsi v gosteh dali vetra Krki

Union Olimpija Krka liga ABA derbi dvorana Stožice Klobučar SPS/ABA
Do te tekme stoodstotna Krka je morala priznati premoč Hopsom iz Polzele, ki so jih porazili z 20 točkami razlike. Olimpija pa je z minimalno zmago proti Rogaški prekinila niz porazov.

Košarkarji Hopsov so pripravili prvovrstno presenečenje, saj so na gostovanju v Novem mestu premagali štirikratne zaporedne prvake Slovenije in do tega kroga neporaženo moštvo Krke. Njihova zmaga je povsem zaslužena. Bili so boljši vseh 40 minut in se na koncu dokopali celo do svoje tretje najvišje zmage v tej sezoni. Hopsi so tako v gosteh na kolena spravili obe najboljši ekipi v državi; v uvodnem krogu so v Stožicah presenetili Union Olimpijo, zdaj pa imajo v svojih vitrinah še skalp Krke, ki kljub porazu ostaja vodilna ekipa lige.

Čeprav so gostje nastopili z vsega osmimi igralci – večina bremena je padla na šest –, so že v uvodnih minutah pokazali, da so na Dolenjsko prišli z resnimi nameni. Uvodno četrtino so dobili s 26:23, ob odmoru so vodili s 43:41, odločilno prednost pa so si priigrali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:18. Hopsi, ki so se sicer s Krko v zaostali tekmi prvega kroga pomerili pred štirimi dnevi in izgubili s 76:85, so imeli v zadnji četrtini dovolj izkušenj in znanja, da so prednost zadržali in se veselili zmage, ki jih je potisnila proti vrhu razpredelnice.

Pri Hopsih je vseh šest igralcev, ki so se vpisali med strelce, doseglo deset točk ali več. 22 jih je dosegel Mirko Mulalić, 19 Uroš Godler, 17 Goran Jagodnik, 14 Aleksis Mangikri Wangmene, 13 Miha Vašl in 10 Simo Atanacković. Pri Krki je največ točk zbral Jaka Klobučar (16).

Zlatorog stopnjuje formo

Košarkarji Zlatoroga so dosegli drugo zaporedno zmago v Ligi Telemach za prvaka in se tako odlepili od zadnjega mesta. Uspeh proti Hopsom so nadgradili z dvema točkama v dvoboju s Heliosom, ki je tako doživel drugi poraz v ligi za prvaka.

Glavni tvorec uspeha je bil 37-letni Goran Jurak, ki je dosegel 23 točk, od tega 17 v prvem polčasu (met iz igre 9:12, 7 skokov, indeks 30). Njegovi koši v drugi četrtini so naredili razliko (23:12), ki je Domžalčanom kljub naporom v nadaljevanju ni uspelo izničiti. Sicer so se približali in v zaključku tekme nekajkrat tudi izenačili rezultat, vendar so bili gostitelji v odločilnih trenutkih bolj zbrani. Predvsem Robert Abramovič (20 točk); trojko je zadel pri 69:67 ter dobro minuto pred koncem, ko je bil rezultat na semaforju 72:72. V zadnjem napadu bi lahko gostje izenačili, toda poskus Aleksandra Ponjavića za tri točke ni našel cilja.

Olimpija vendarle do zmage

Košarkarji Uniona Olimpije so sicer prekinili niz treh porazov, vknjižili tretji par točk, toda igra, ki so jo prikazali v Rogaški Slatini, ne vzbuja pretiranega optimizma pri njihovih privržencih. Rogaška je imela v zadnjem napadu priložnost za zmago, vendar je poskus Jureta Pelka Alen Omić blokiral v zadnjem trenutku.

Rogaška, ki sicer slovi kot izjemno negostoljubna ekipa na svojem parketu, je bila na začetku zadnje četrtine na dobri poti, da na kolena spravi favorizirano Union Olimpijo. Vodila je s 65:57, a nato so Ljubljančani naredili delni izid 12:2 in v 36. minuti po dolgem času prešli v ospredje. Ekipi sta se nato izmenjavali v vodstvu, kot se je na koncu izkazalo, pa je odločilni in zmagoviti koš dosegel Sasu Salin več kot 100 sekund pred koncem tekme. Njegova trojka je pomenila 74:73 za zeleno-bele.