11 ogledov

Houston je Phoenixova redna stranka

1/9
San Antonio Spurs so v ligi NBA proti Orlandu slavili že enajstič zapored. Phoenix Suns je z Goranom Dragićem prav tako zmagal. Miami je s katastrofalnim Dwyanom Wadom izgubil proti Indiani.
Na košarkarskih igriščih v NBA sta nastopila dva slovenska košarkarja. Phoenix Suns Gorana Dragića je v gosteh premagal Houston Rockets s 123:116. To je že šesta zaporedna zmaga Phoenixa proti Houstonu. Sacramento Kings Bena Udriha pa je klonil v Salt Lake Cityju s 83:94. Dragić je v dobrih desetih minutah dosegel dve točki in tri skoke, Udrih pa v 18 minutah tri točke ter po dva skoka in podaji.
Povratek prej poškodovanega Dwyana Wada v Miamijevo moštvo je zaznamoval presenetljiv poraz proti Indiani, drugi v nizu (93:97). Wade je iz igre metal katastrofalnih 1:13 (7,7%), kar je njegov najslabši učinek kariere – če štejemo tekme, na katerih je metal vsaj desetkrat. Letos je proti Bostonu metal 2:12, s takšnim dosežkom pa se lahko "ponaša" še z dveh tekem: Chicago (2005/06) in Boston (2003/04). LeBron James je prispeval 25 točk, Chris Bosh pa 21 in 11 skokov. "Tekma me je presenetila, več kot očitno nismo igrali dobro. Bili smo v krču in stvari smo počeli na silo," ni olepševal trener Miamija Erik Spoelstra.

Medijski cirkus z ločitvijo očitno ne vpliva pretirano na Tonyja Parkerja. Orlandu je nasul 24 točk in dodal 10 podaj, njegov San Antonio pa je slavil že 11. zapored (106:97). "Prvič se nam dogaja, da pet, šest tekem ne igramo proti najboljšim ekipam. Kljub vsemu smo na pleča položili Utah, Phoenix in zdaj tudi Orlando, ki je vedno žilav tekmec," je dejal Manu Ginobili. Spurs tekmece premagujejo povprečno z več kot desetimi točkami prednosti. Dosegajo 107,9 točke, nasprotniki pa 97.