Igokea v zadnjem trenutku strla Ljubljančane

(Union Olimpija - Radničk) liga aba zmaji
1/14
ABA
Ljubljanska Union Olimpija na tekmi jadranske lige v Stožicah izgubila proti Igokei iz Laktašev z 62:66.

Na tekmi 19. kola ABA lige sta se v Ljubljani pomerila Union Olimpija in Igokea. Ljubljančani so se želeli oddolžiti za poraz, ki so ga sredi tedna v evropskem pokalu doživeli v Turčiji, a so bili neuspešni. Kljub temu, da so vodili 39 minut tekme, so jim gostje v zadnji minuti ukradli drugo točko in domov odšli s polnim izkupičkom po zmagi 66:62.

Prvo četrtino so bolje začeli gostitelji in si ob dobri obrambi in uspešnih napadih priigrali tudi deset točk prednosti. Do konca četrtine so zadržali lepo prednost, predvsem po zaslugi obrambe, ki je goste zadržala pri enajstih točkah in s tem ohranila prednost tudi v trenutkih, ko napad ni stekel.

Dober prvi polčas domačih

Začetek drugega dela igre je bil za Olimpijo manj spodbuden. Napad kar nekaj časa ni našel poti do koša, kar je ponudilo možnost Igokei, da se nekoliko približa. Po dobrih dveh minutah je prvi točki četrtine za zmaje prispeval Dino Murić. Nato je za novo najvišjo prednost poskrbel Sasu Salin s trojko, na katero pa so gostje odgovorili že v naslednjem napadu.

Do polčasa so Ljubljančani dvignili raven igre, še nekoliko povišali prednost in se na polčas podali s trinajstimi točkami zaloge. Drugi polčas je otvoril organizator Jakov Vladović, ki je na svoj račun vpisal trojko. Bolje so v nadaljevanju zaigrali gostje, ki pa še vedno ne najdejo priključka z Olimpijo. Slednjim je prednost ob malce slabši obrambi vseeno nekoliko uplahnila in na zadnji odmor so se odpravili s sedmimi točkami prednosti.

Mrk v zadnji četrtini

Prva polovica zadnje četrtine je postregla z izenačeno igro, potem pa so pritisnili gostje. Ti so v lovu za Olimpijo uspešno branili svoj koš, na drugi strani pa tudi uspešo zakjučevali akcije in se domačim pošteno približali. Dve minuti pred koncem pa je slaba trenutna forma terjala svoje in gostje so najprej izničili zaostanek, minuto kasneje pa tudi povedli za točko.

Prednost je kmalu narasla na štiri točke, ki jih zmaji v zadnjih sekundah niso uspeli nadoknaditi in tako v zadnji minuti tekme ostali brez zmage. Kljub dobri igri skozi večji del tekme, jih je na koncu pokopala izjemno neučinkovita zadnja četrtina, v kateri so dosegli borih osem točk. Junak tekme je bil Nemanja Gordić, ki je vdresu Igokee dosegel kar 29 točk.