23 ogledov

"Igra kot MVP" – LeBronovih 41

Darren Collison
1/8
LeBron James je vnovič dokazal, zakaj je prvi kandidat za MVP-ja sezone. Ko je bil na klopi, so Indiana Pacers povedli, ko se je vrnil, jih je popeljal do zmage 117:112. Do konca je zbral 41 točk.
Heat, Boston Celtics in Spurs ta hip delujejo najbolj zastrašujoče. A trener slednjih, Gregg Popovich, pravi, da še niso pripravljeni na končnico. "So ekipe, ki igrajo bolje od nas. Če imamo največ zmag, še ne pomeni, da smo najboljši. V obrambi bomo morali biti boljši."

Dvakratni MVP lige NBA, LeBron James, je imel 41 točk, 13 skokov in osem asistenc, Chris Bosh je dodal 19 točk in Miami Heat so nadoknadili 14 točk zaostanka ter Indiano Pacers premagali s 117:112. V zadnji četrtini so Pacers prisilili v vsega 15 točk in 28-odstoten met iz igre (prej so jih v treh četrtinah dobili 97). To je njihova sedma zaporedna zmaga in že 38. v sezoni (imajo le 14 porazov) – le San Antonio Spurs imajo več zmag (43). In zdaj k začetni tezi, da je LeBron res prvi kandidat za MVP-ja tudi letošnje sezone. Na zadnjih 20 tekmah ima povprečje 29,6 točke, 8,6 skoka in 7,5 podaje na srečanje. V tem času so Heati zmagali 17 tekem in izgubili le tri! "Naj vam povem: igra kot MVP, tako v napadu kot obrambi. Nocoj je bil izjemen," je poudaril tudi trener Erick Spoelstra.