23 ogledov

Izjemna Indiana v bitki najboljših pokorila še Spurse

George Diaw Ayres San Antonio Spurs Indiana Pacers liga NBA Reuters
Indiana Pacers so dobili obračun najboljših ekip vzhoda in zahoda pri San Antonio Spurs in zdaj, če že prej ni bilo uradno, tudi zares oddali kandidaturo za naslov prvaka (111:100).

Paul George je z 28 točkami in šestimi podajami vodil Indiana Pacers do zmage na obračunu najboljše ekipe vzhoda in zahoda proti San Antonio Spurs v Teksasu (111:100). George je bil nezgrešljiv z meti od daleč (4/4) in pri prostih metih (6/6).

Indiana (18-2) je kot najboljša ekipa lige prišla k San Antoniu, ki ga ni premagala na kar enajstih zaporednih tekmah, tokrat pa v eni najboljših sezon v zgodovini franšize na gostovanju pri Spursih slavila prvič po 4. januarju 2002. Pri San Antoniu (15-4) se je z 18 točkami najbolj izkazal Kawhi Leonard.

Jamesu dve podaji od trojnega dvojčka

Košarkarji Indiane so San Antonio premagali z odlično igro v tretji četrtini (dobili so jo s 35:17) in razpoloženim Georgeom. Ta je tekmo končal pri 28 točkah, košarkarji Indiane pa so z zmago 111:100 končali niz 11 tekem brez zmage proti Ostrogam, ki se je začel aprila 2007. Za Indiano je David West dodal še 20 točk.

Miamijevemu zvezdniku LeBronu Jamesu le malo zmanjkalo do trojnega dvojčka na obračunu z Minnesoto Timberwolves, saj je zbral 21 točk, 14 skokov in osem podaj. Z 28 točkami je tekmo končal tudi nemški zvezdnik Dirk Nowitzki. Zmago njegovemu Dallasu (108:106) pa je na tekmi v Portlandu tokrat zagotovil Monta Ellis s košem ob zvoku sirene.

Navijač "zmotil" Irvinga

Tesno je bilo tudi v Clevelandu, kjer so domači premagali Los Angeles Clippers z 88:82. Domačega zvezdnika Kyria Irvinga je med tekmo zmotil navijač, ki je pritekel na igrišče in se ga dotaknil, preden so ga varnostniki odstranili s terena, vseeno pa je Irving zbral 20 točk in bil skupaj s Tristanom Thompsonom najboljši pri domačih.

Za četrto zmago Detroit Pistons v nizu ima največ zaslug Brandon Jennings, ki je v Chicagu tekmecem nasul 33 točk, največ v tej sezoni. Pri številki 30 se je ustavil košarkar Golden Stata Klay Thompson, ki je prispeval levji delež k zmagi nad Memphis Grizzlies.

Po podaljšku se je končal dvoboj med Sacramento Kings in Utah Jazz. Dodatni del igre je Sacramentu zagotovil Ben McLemore s trojko tri sekunde pred koncem, v podaljšku pa so bili nato kralji vladarji na igrišču in na koncu zmagali s 112:102. Isaiah Thomas (tekmo je končal pri 26 točkah) jih je šest dosegel v podaljšku, še dve točki več je zbral njegovi soigralec DeMarcus Cousins.