1172 ogledov

Jokićeva simultanka v ameriški prestolnici

Nikola Jokić Profimedia
Srb Nikola Jokić je bil z 42 točkami prve ime tekme ob zmagi Denver Nuggets nad Washington Wizards.

Srbski košarkarski zvezdnik Nikola Jokić je bil najboljši mož na gostovanju prvakov Denver Nuggets pri Washington Wizards. Dvakratni najkoristnejši igralec lige je dosegel 42 točk, 12 skokov in osem podaj ter popeljal zlata zrna do zmage s 113:104. Vodilna ekipa lige Boston Celtics pa se je pobrala po porazu proti Denverju in zmagala v Houstonu.

"Nikoli ni lahko. Ni lahko zmagati, prav tako ni lahko doseči 42 točk. A vse je v miselnosti. To zmago smo potrebovali. A za nas je vsaka zmaga nujna," je po tekmi dejal Jokić, ki sta ga v dvorani spremljali tudi žena s hčerko.

"Občutek je neverjeten. Moja družina mi pomeni vse. To je nekaj, na kar sem res ponosen," je dejal.

Jamal Murray in Michael Porter ml. sta za Denver, ki se je na tekmo približal prvemu mestu zahodne konference, dodala po 19 točk, Kyle Kuzma pa je bil s 17 prvi strelec Washingtona.

Vodilna ekipa lige NBA Boston Celtics je na krilih 32 točk Latvijca Kristapsa Porzingisa ter 21 Derricka Whita slavila zmago v Houstonu s 116:107.

Porzingis | Avtor: Profimedia Profimedia
"Na začetku sem imel na voljo veliko odprtih metov," je dejal Porzingis, ki je v prvi četrtini dosegel 15 točk. "Zgrešil sem prva dva, a sem kljub temu vztrajal. Vedel sem, da mi bo bo prej ali slej steklo."

Kelti so zmagali le dva večera za tem, ko jim je Denver prizadejal prvi domači poraz v sezoni. "Dobro se zavedamo, da si ne smemo privoščiti več porazov zaporedoma, če želimo osvojiti ligo. Imeli smo težak večer na domačem parketu proti Denverju, malo nam je zmanjkalo, a iz poraza smo se marsikaj naučili in danes to prenesli na igrišče," je dodal Porzingis.

Kelti so z najboljšim izkupičkom lige 33-10 na vrhu vzhodne konference in imajo pred Milwaukeejem 3,5 tekme prednosti.

V Phoenixu je Kevin Durant dosegel 40 točk in popeljal sonca do zmage s 117:110 nad Indiana Pacers, ki so igrali brez poškodovanega zvezdnika Tyresa Haliburtona.

Devin Booker je k zmagi dodal 26 točk, Phoenix pa se je po zmagi z izkupičkom 24-18 na šestem mestu zahoda izenačil z Dallas Mavericks Luke Dončića.

Los Angeles Clippers pa so po preobratu doma dobili tekmo proti Brooklyn Nets s 125:114 za še 27. zmago v sezoni. Gosti so še v zadnji četrtini vodili z 18 točkami prednosti, nato pa je domači ekipi uspel niz 22:0, v katerem je Kawhi Leonard dosegel 14 od svojih skupno 21 točk. Prvi strelec tekme je bil član Brooklyna Mikael Bridges s 26 točkami, a ni mogel preprečiti 25. poraza mrežic v sezoni.

Košarkarji Orlando Magic so na floridskem derbiju premagali Miami Heat s 105:87. Prvi strelec domačih je bil Paolo Banchero z 20 točkami in desetimi skoki, v ekipo pa se je po osmih tekmah premora zaradi poškodbe gležnja spet vrnil tudi Nemec Franz Wagner, ki je dodal 19 točk.