7 ogledov

Kakšen James, junak je Terry

1/11
Večer v ligi NBA je zaznamoval poraz Miamija, za katerega sta poskrbela Dallas in blesteča predstava Jasona Terryja. Phoenix je izgubil s San Antoniem, Goran Dragić je dosegel šest točk.

Jason Terry je bil Dallasov junak, saj je vseh svojih 19 točk dosegel v zadnji četrtini in tako svojemu moštvu pomagal, da je končalo zmagovalni niz Miamija, ki je trajal 12 tekem. Terry je med drugim zadel tri zaporedne trojke, eno tudi 1:25 do konca za 89:85. Telički so zmagali zadnjih 15 od 16 tekem, skupno razmerje njihovih zmag pa je 22:5. To je bila sicer že 14. zaporedna zmaga Dallasa nad Miamijem v rednem delu sezone.

Dirk Nowitzki
je končal pri 26 točkah in devetih skokih. Dwyane Wade je bil najboljši pri Vročici z 22 točkami, medtem ko sta jih LeBron James – v prvem polčasu je ostal pri ničli – in Chris Bosh dodala po 19. James se je sicer izkazal s skoki in podajami. "Iz te zmage ne bo delal senzacije. Poskušamo igrati trdo košarko in zmagati čim večkrat," je dejal Dallasov trener Rick Carlisle, čigar moštvo je Miami ustavilo pri 40-odstotnem metu iz igre. Wade je dodal: "Vse leto se bomo izboljševali, da bi prišli na elitno raven."

Phoenix je izgubil s San Antoniem (110:118). Goran Dragić je dosegel šest točk z metom iz igre 3:7, imel pa je tudi štiri uspešne podaje.