0 ogledov

Kakšen James, junak je Terry

1/11
Večer v ligi NBA je zaznamoval poraz Miamija, za katerega sta poskrbela Dallas in blesteča predstava Jasona Terryja. Phoenix je izgubil s San Antoniem, Goran Dragić je dosegel šest točk.

Jason Terry je bil Dallasov junak, saj je vseh svojih 19 točk dosegel v zadnji četrtini in tako svojemu moštvu pomagal, da je končalo zmagovalni niz Miamija , ki je trajal 12 tekem. Terry je med drugim zadel tri zaporedne trojke, eno tudi 1:25 do konca za 89:85. Telički so zmagali zadnjih 15 od 16 tekem, skupno razmerje njihovih zmag pa je 22:5. To je bila sicer že 14. zaporedna zmaga Dallasa nad Miamijem v rednem delu sezone.

Dirk Nowitzki
je končal pri 26 točkah in devetih skokih. Dwyane Wade je bil najboljši pri Vročici z 22 točkami, medtem ko sta jih LeBron James – v prvem polčasu je ostal pri ničli – in Chris Bosh dodala po 19. James se je sicer izkazal s skoki in podajami. "Iz te zmage ne bo delal senzacije. Poskušamo igrati trdo košarko in zmagati čim večkrat," je dejal Dallasov trener Rick Carlisle , čigar moštvo je Miami ustavilo pri 40-odstotnem metu iz igre. Wade je dodal: "Vse leto se bomo izboljševali, da bi prišli na elitno raven."

Phoenix je izgubil s San Antoniem (110:118). Goran Dragić je dosegel šest točk z metom iz igre 3:7, imel pa je tudi štiri uspešne podaje.