2521 ogledov

Katastrofa tudi za Hrvate

Dražen Anzulović
Tudi hrvaški košarkarji so ostali brez svetovnega prvenstva.

V mlin nesmiselnih Fibin kvalifikacij, ki so jih številne evropske reprezentance morale odigrati brez najboljših posameznikov, je padla tudi hrvaška izbrana vrsta. Hrvatje, ki se lahko sicer pohvalijo s šesterico NBA igralcev, so namreč po porazu s Poljsko izgubili tudi teoretične možnosti za preboj na svetovno prvenstvo. Brez poti na Kitajsko je sicer že pred časom ostala tudi Slovenija, ki je še leta 2017 postala evropski prvak.

Hrvaška je tokrat na domačih tleh klonila z rezultatom 69:77. Tekmo so izbranci Dražena Anzulovića sicer odprli z rezultatom 14:0, a se je nato njihov nalet ustavil. Že sredi druge četrtine so se Poljaki gostiteljem približali le na točko zaostanka (22:21), v tretji četrtini pa so prvič prešli v vodstvo. Hrvatje so še vodili z 59:53, a je nato ob koncu tretjega in na začetku četrtega dela igre sledil delni izid 10:0 za Poljsko. Tri minute pred koncem so gostje povedli za pet točk, vodstva pa niso več izpustili. Pri Hrvatih je 21 točk dosegel Filip Krušlin, eno manj pa je k zmagi poljske prispeval Mateusz Ponitka.