Kazalo je na pravcato katastrofo Cedevite Olimpije, nato pa ...

košarka evropski pokal Cedevita Olimpija - Hamburg Towers
1/17
Saša Despot
Zmaji so v Stožicah sredi tretje četrtine zaostajali že za neverjetnih 28 točk, nato pa v zadnji sekundi imeli celo met za podaljšek. Ni se izšlo.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v sedmem nastopu v evropskem pokalu doživeli sedmi poraz. Proti ekipi Hamburga, ki do tega kroga še ni imela zmage, so izgubili 83:86 (22:19, 36:43, 49:74).

Ljubljančani tudi po obračunu z zadnjeuvrščeno ekipo v skupini A ostajajo brez zmage. Hamburg je imel v 26. minuti že 26 točk prednosti (70:44), po delnem izidu 30:6 je ta dve minuti do konca tekme skopnela le na koš zaostanka (76:74), v zaključku pa so Nemci ohranili zbranost in prišli do dveh točk.

Zasedba trenerja Simoneja Pianigianija je tretjo četrtino izgubila 13:31, zgrešila je 12 prostih metov, zadela zgolj 8 trojk iz 34 poskusov, imela le 15 podaj, seznamu poškodovanih igralcev pa se priključil še Karlo Matković, ki v drugem polčasu ni igral zaradi bolečin v hrbtu.

Za Cedevito Olimpijo je bila to osemnajsta tekma v sezoni 2023/24. Dosegla je zgolj šest zmag, pet v ligi Aba in eno v slovenskem superpokalu.

Najboljša strelca domačih sta bila Jaka Blažič s 24 točkami in Klemen Prepelič s 23. Blažič je iz igre metal 8:16 (trojke 3:6), Prepelič pa 8:21 (trojke 3:14).

košarka evropski pokal Cedevita Olimpija - Hamburg Towers | Avtor: Saša Despot Saša Despot

Cedevita Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v ligi Aba v ponedeljek 20. novembra doma proti Partizanu, v evropskem pokalu pa jo naslednji teden čaka gostovanju v Londonu.