31 ogledov

Klobučar najboljši pri Partizanu

Jaka Klobučar je po skromnem začetku sezone lahko zdaj precej boljše volje. (Fot
1/17
Partizan je v 16. kolu lige NLB premagal Široki kar za 50 točk, najkoristnejši igralec tekme pa je bil Jaka Klobučar. Union Olimpija je po zaslugi izjemnega drugega polčasa z 80:75 ugnala Krko.

Jaka Klobučar je proti Širokemu v ligi NLB odigral najboljšo tekmo v letošnji sezoni. Dosegel je 16 točk – bil je najboljši strelec svojega moštva–, ob tem pa imel še štiri skoke, dve podaji in tri ukradene žoge. Vsota omenjenih statističnih elementov mu je prinesla imenovanje za najboljšega igralca tekme. Partizan je goste premagal z neverjetnih 93:43. Od gostov se je črno-belim konkretneje upiral le Šime Špralja s 23 točkami, nihče od njegovih soigralcev pa ni dosegel več kot sedem točk, vseh strelcev pa je bilo pri Širokem zgolj šest. Partizan je tako s svojo deseto zmago prehitel Krko na drugem mestu.

Veliki slovenski derbi in hkrati obračun vodilnih ekip lige NLB v dvorani Leon Štukelj v Novem mestu se ni razpletel po željah domačih gledalcev, ki so do zadnjega kotička napolnili hram dolenjskega športa. Košarkarji Uniona Olimpije so namreč zabeležili enajsto zmago, hkrati prekinili niz treh zmag Krke in se zavihteli na vrh razpredelnice lige NLB.

Ljubljančani so zmagali zasluženo, saj so bili v drugem polčasu prepričljivo boljši, imeli pa so tudi dovolj razpoloženih igralcev, da so nadoknadili zaostanek devetnajstih točk iz prvega polčasa. Osrednji junaki ljubljanske zmage so bili Kevinn Pinkney, Sašo Ožbolt, Kenny Gregory in Vlatko Ilievski.

Vsaki ekipi je pripadel po en polčas; Krki prvi, v katerem so večkrat spravili na noge svoje zveste gledalce in na kolena tekmeca iz prestolnice, Unionu Olimpiji pa drugi, ki običajno odloča o zmagovalcu. Novomeščani so si prvo občutnejšo prednost priigrali ob koncu prve četrtine (26:15), razliko pa so v drugih desetih minutah postopoma zvišali do rekordnih 44:25 v 17. minuti.

Nadaljevanje je prineslo popoln preobrat oziroma medlo igro gostiteljev in motiviran nastop varovancev Jureta Zdovca, ki so tekmecu za razliko od 49 točk v prvem polčasu v drugem prepustili vsega 26. Glavni vlogi pri Unionu Olimpiji sta v drugem polčasu odigrala Ožbolt, ki je v tretji četrtini dosegel 12 točk, skupno pa 18, in Pinkney, ki je bil z 19 točkami (13 v drugem polčasu) prvi strelec tekme.

Olimpija in Krka tudi v pokalu
Žreb je določil, da se bosta v četrtfinalu zaključnega turnirja košarkarskega pokala Spar pomerila glavna tekmeca za naslov: Union Olimpija in Krka. Sklepni turnir bo od 10. do 13. februarja v Škofji Loki. Drugi pari so: Helios Šentjur, Elektra Hopsi in Geoplin SlovanZlatorog.

Ljubljančani so do konca tretjega dela prišli na 61:57, delo pa so dokončali v zadnjih desetih minutah, ko so po zaporednih trojkah Pinkneyja in Ožbolta prešli v vodstvo s 74:68, ki ga domači kljub naporom niso več uspeli izničiti.

V naslednjem kolu (15. 1.) bo Krka gostovala pri Zagrebu, Union Olimpija pa se bo v Stožicah pomerila s Cibono.

"Katastrofalen prvi polčas, drugi je bil dober. V igro nas je vrnila obramba. Takšen začetek si proti boljšim ekipam ne smemo privoščiti, ker nas znajo kaznovati. V obrambi se ne sme nihče več 'švercati'," je po obračunu za Šport TV dejal Ožbolt.