11 ogledov

Ko Vujačić greši, Nets izgubijo

Vujačić je brez strahu igral tudi proti Boozerju, a kaj ko ni bil pri metu. (Fot
1/15
Nets so v zadnjim minutah lovili priključek, a je Vujačić grešil in Bulls so zmagali z 90:81. Medtem so v novo leto na krilih Dragića in Dudleyja z zmago vstopili Suns. Pistons so razorožili s 75:92.
Poškodovani Joakim Noah je bil v vlogi komentatorja/navijača na lokalni televiziji. Kdo so letos najbolj nevarne ekipe? "Boston je vedno nevaren. Letos smo proti njim že dvakrat izgubili. A naslednjič, ko z njimi igramo doma, jih bomo premagali. Tudi Orlando je dober. A najbolj pomembno je, da smo mi, ko bomo vsi zdravi, sposobni igrati za zmago s komerkoli." Pohvalil je zveste in navijače. Ja, no. V United Centru je bilo tokrat komorno vzušje, pa čeprav je bil razprodan.

Bulls so zmage s pol moči
Kavč, prigrizki in bowli (na silverstrovo štirje, na novega leta dan kar šest). Razlog, zakaj je za mnoge Američane novo leto najbolj priljubljen praznik. Zraven pa še nekaj košarke in hokeja. V ligi NBA so tako na zadnji večer v letu odigrali osem srečanj. V United Center so k Chicago Bullsom prišli New Jersey Nets s Sašo Vujačićem. Domači so za 12. zmago na zadnjih 14 srečanjih zmagali z 90:81. Zmotile jih niso niti težave z osebnimi Carlosa Boozerja (20 točk in 15 skokov), ne najbolj naklonjeni sodniki (nad Derrickom Rosom osebnih napak niso in niso piskali), le 39-odstoten met iz igre ter odstotnost prvega centra Joakima Noaha, ki je poškodovan tekmo spremljal v vlogi komentatorja na lokalni televizijski postaji. "Ta tekma je dokaz, kako dobri smo. Ne glede na vse smo zmagali. Včasih bi za zmago morali zadeti 60, 70 odstotkov metov. Hvaležni smo za to zmago in jo vzamemo," je dejal Rose, ki je imel 19 točk in devet podaj.

Najbolj tesen razplet je bil na tekmi v Carolini. Ob zaostanku za tri so Charlotte Bobcats blokirali polaganje Monte Ellisa, nakar je Boris Diaw znižal na vsega točko zaostanka. Pet sekund do konca je ob izvajanju avta Ellis naredil osebno v napadu in domači so dobili priložnost za zmago. Stephen Jackson je želel preveč, metal za tri, zgrešil in Golden State Warriors so le prišli do zmage 96:95.

Vujačić grešil, Nets izgubili
Če imajo Bulls že 21 zmag, je bil za Nets to 24 poraz (četrti zaporedni). Brook Lopez je odigral dobro (19 točk), Travis Outlaw in Stephen Graham sta pokazala svoje kvalitete, Kris Humphries in Vujačić pa sta kar nekaj ostala dolžna. Saša je aktiven, a le redko so mu soigralci podali. Nekaj več priložnosti je dobil v zadnjih minutah srečanja, ko so lovili priključek in potrebovali točke ostrostrelca iz Maribora. A ta ni bil natančen. Zgrešil je zadnjih pet metov (skupno pa sedem od 10, od tega štiri od šestih poizkusov za tri). Tako je po 28 minutah v statistiko vpisal osem točk, štiri skoke, podaji in dve izgubljeni žogi. Če smo sprva mislili, da morda celo pride v prvo peterko, zdaj boljše igre kaže Graham. Vsekakor pa Nets rabijo več kolektivne igre (z več asistencami - tokrat le 17).

Brez Rajona Ronda je še šlo, brez Kevina Garnetta ne gre več. Imeli so 14 zaporednih zmag, na zadnjih štirih tekmah pa so trikrat izgubili. Tokrat sicer le za dve točki - New Orleans Hornets so Boston Celtics premagali 83:81.

Klop za zmago Sonc
Bolje je šlo drugemu v petek aktivnemu Slovencu. Goran Dragić je za z zmago Phoenix Sunsov 92:75 nad Detroit Pistons pomagal 29 minut in imel osem točk, pet podaj in dva skoka. Sonca so končno igrala tudi obrambo, za njihovo moč pa se je izkazala predvsem klop. Medtem ko je Steve Nash dal le sedem točk in imel dve podaji, je poleg Dragića s klopi dobro igral še Jared Dudley (19 točk). Slednje pomeni, da je za Phoenix zaigral Vince Carter. Tudi on je imel 19 točk in osem skokov. Tisti, ki je zaradi prihoda Carterja, izgubil minutažo je še lani košarkar Olympiakosa, Josh Childress, medtem ko namesto Hakima Warricka zdaj več igra Mickael Pietrus.