17 ogledov

Kot Jordan: Rose ob sireni za zmago

Rose Thibodeau Milwaukee Bucks Chicago Bulls NBA EPA
Derrick Rose je z zadnjim metom na tekmi prinesel zmago Chicago Bulls na gostovanju pri Milwaukee Bucks občasnega slovenskega reprezentanta Bena Udriha (106:104). Los Angeles Lakers pri Washingtonu zapravili vodstvo z 21 točkami prednosti (101:106). Poleg Udriha izgubil tudi Goran Dragić.

Z metom, ki je zelo spominjal na tistih nešteto Michaela Jordana, s katerimi je legendarni "Air" prinašal zmage Chicago Bulls, je njegov nesojeni naslednik Derrick Rose poskrbel za zmago bikov pri Milwaukee Bucks. Pri rezultatu 104:104 je Rose povedel zadnji napad gostov in nakazal, da bo, tako kot mu je v navadi, prodrl pod koš in si s tem priigral korak prednosti pred Brandonom Jenningsom ter hladnokrvno zadel za zmago. Aktualni MVP lige je tako s 30 točkami navdušil tudi dvorano v Milwaukeeju, v kateri so sicer prevladovali navijači Bulls.

"Bil sem kot otrok, o teh rečeh samo sanjaš," je dejal Rose. "Dober občutek. Si v gosteh in igraš proti ekipi, ki daje vse od sebe, nato pa zadaneš tak met." Med objemanjem s soigralci je dvorana odmevala v ritmih "M-V-P!" Za osmo zaporedno zmago Bulls je Joakim Noah dodal 20 točk in deset skokov. (Občasni) slovenski reprezentant Beno Udrih je v 25 minutah zbral 11 točk, sedem podaj in dva skoka. Za Milwaukee je rekord kariere dosegel Ersan Iljasova, ki je zbral 32 točk, Drew Gooden je dodal rekord sezone s 27 točkami.

V Torontu je DeMar DeRozan dosegel 23 točk, gostitelji pa so proti Houstonu zmagali z visokih 116:98. Linas Kleiza je dodal 19 točk, Jose Calderon 17 in še 12 podaj. Ekipi je uspelo postaviti rekorda sezone v številu doseženih točk in odstotku meta iz igre (59,2 odstotka), moštvo pa je nad Houstonom prikazalo odlično predstavo v zadnji četrtini. Leandro Barbosa je prispeval 15 točk, Amir Johnson pa 14. Vodilni strelec raket je bil Chandler Parsons, ki je dosegel 17 točk, ekipa pa je klonila petič zapored in že petič v gosteh pri Torontu.

Lep preobrat je uspel košarkarjem Washingtona, ki so proti Los Angeles Lakers zaostajali že visokih 21 točk, nato pa slavili zmago s 106:101. Roger Mason je bil v zadnji četrtini neustavljiv, v zadnjih 12 minutah je dosegel kar tri trojke, medtem ko je Kobe Bryant v ključnih trenutkih tekme vse prej kot blestel. Nick Young je za čarovnike dodal 19 točk, gostitelji pa so Jezernike ugnali prvič po letu 2006, vmes so proti njim zbrali devet porazov. Trevor Booker je dosegel 18 točk in rekord kariere s 17 ujetimi žogami, Mason je tekmo končal s 14 točkami. Bryant je v statistiko vnesel 30 točk, Pau Gasol je ob 19 točkah dosegel še 15 skokov, tudi Andrew Bynum je za jezernike zbral 19 točk.