18 ogledov

Kranjskogorčanke državne prvakinje

Košarkarice Hita se veselijo drugega zaporednega naslova. (Foto: KZS/www.alesfev Žurnal24 main
Košarkarice Hita Kranjske Gore so osvojile naslov državnih prvakinj v sezoni 2010/11. V odločilni peti finalni tekmi so doma premagale zasedbo Athlete Celje s 73:64 (15:12, 31:30, 49:46) in ubranile naslov.

Košarkarice iz Kranjske Gore so na peti tekmi finalnega niza na svojem parketu ubranile naslov državnih prvakinj. V dobrem navijaškem vzdušju so bile na koncu s 73:64 boljše od celjskega Athleta.

Po izjemno izenačenih treh četrtinah v Kranjski Gori ni bilo še nič odločeno. HiT se je sicer v 25. minuti s košem Tine Trebec povzpel na +5 (42:37), a domačim ni uspelo pobegniti. Tekma se je prelomila na začetku zadnjih desetih minut. Kranjskogorčanke so drugi pobeg pripravljale na začetku zadnje četrtine, ko so se odlepile na šest točk naskoka (52:46), dokončno pa so Celjanke zlomile pet minut pred polčasom, ko sta Nataša Radulović – le dan pred tekmo so ji naravnali zlomljen nos – ter Teja Oblak gorenjsko zasedbo ponesli na +9 (61:52).

Pri HiT-u sta le dve podaji ločili Tejo Oblak do trojnega dvojčka (23 točk, 11 skokov, 8 podaj), 18 točk pa je ob štirih podajah in skokih dodala kapetanka Eva Komplet. Na drugi strani je 22 točk dosegla Tjaša Gortnar, ki se zdaj podaja na študij v ZDA, 18 točk pa je dodala Ana Turčinović.