23 ogledov

Krka do druge zmage v eurochallengu

Petrov je bil tokrat najboljši strelec Novomeščanov. (Foto: ABA) Žurnal24 main
Košarkarji Krke so v 3. kolu pokala eurochallenge v gosteh premagali Telekom Bonn s 74:71 (23:16, 42:34, 61:50).

Košarkarji Krke so dosegli drugo zmago v pokalu eurochallenge in tako potrdili kandidaturo za eno od prvih dveh mest, ki vodita v drugi del tekmovanja, ponovni skupinski del s štirimi štiričlanskimi skupinami. Novomeščani so v prejšnjem kolu premagali Zagreb, na drugem gostovanju v prvem ciklusu so slavili v Bonnu, v naslednjem kolu pa bodo v dvorani Leona Štuklja proti češkemu Prostejovu najverjetneje odločali o prvem mestu v skupini E.

Krka je bila pred 3 tisoč gledalci v Bonnu suvereno boljša od domačega Telekoma, čeprav končni rezultat ne kaže na prepričljivo zmago. Toda varovanci trenerja Aleksandra Džikića so bili praktično vseh štirideset minut v prednosti. Na začetku drugega polčasa s 14 točkami naskoka, v 31. minuti s 63:50, štiri minute pred koncem pa 68:58. Za Krko je bila tekma dobljena 32 sekund pred koncem, ko je najboljši strelec ekipe Simon Petrov (16 točk) zadel za 72:64.