9 ogledov

Krka izgubila pri Balažiču v Bursi

Žižić Lapornik Krka Novo mesto Cibona liga ABA ABA
Košarkarji novomeške Krke so v torek zvečer na tekmi tretjega kroga skupinskega dela pokala EuroChallenge izgubili na gostovanju v Bursi (72:81).

Košarkarji Krke so prvič v pokalu EuroChallenge izgubili. Po dveh uvodnih zmagah jih je z 81:72 premagal Tofaš Bursa. Turki so slavili po zaslugi odlične tretje četrtine, ki so jo dobili s 24:12, v zadnjih desetih minutah pa so brez težav zadržali prednost.

Tofaš in Krka sta bila izenačena do rezultata 6:6, po delnem izid 12:4 pa so Novomeščani hitro pobegnili. Turki so po slabih treh minutah druge četrtine ujeli priključek (23:24), po "time outu" gostov pa so izbranci Aleksandarja Džikića znova ušli.

Po prvem polčasu so vodili za devet točk (36:27), toda igralci Tofaša se niso predali. Na začetku drugega polčasa so krkaše ujeli, v 26. minuti povedli s 40:37, pred zadnjimi desetimi minutami je bilo 51:48 za domače. Novomeščani so zadnjič vodili s 56:55, nato pa povsem popustili.

Pri Krki je 20 točk dosegel Zvonko Buljan, Edo Murić jih je dodal 14. Krka bo v četrtem krogu pokala eurochallenge (3. december) gostovala pri Ural Jekaterinburgu.