18 ogledov

Krka na pragu četrtfinala

Djordević je bil tokrat najboljši strelec Krkašev (Foto: ABA) Žurnal24 main
Košarkarji Krke so v četrtem kolu drugega dela pokala eurochallenge v belgijskem Monsu premagali Dexio Mons Hainaut s 84:75 (18:22, 42:34, 64:58).

Košarkarji Krke so si v Monsu na široko odprli vrata četrtfinala pokala eurochallenge. V drugem delu tekmovanja so zabeležili še tretjo zmago, še drugič so bili boljši od Dexie. Tokrat celo še nekoliko lažje kot pred mesecem v Novem mestu, ko so Belgijci po prvem polčasu celo vodili.

Tokrat so vodili le v prvi četrtini, v drugi pa so Novomeščani stvari vzeli v svoje roke, z delnim izidom 22:4 so si priigrali prednost, ki je niso več izpustili iz rok. Domači so se sicer nekajkrat približali, toda Novomeščani so imeli tokrat mirnejše roke kot prejšnji teden v pokalni tekmi proti Unionu Olimpiji.

Najbližje so domačim pustili priti pri rezultatu 55:60, nato pa so znali odgovoriti na vsak pritisk tekmecev in gladko prišli do zmage.