23 ogledov

Krka občutno boljša od Heliosa

Balažič je tokrat dosegel šest točk. (Foto: KZS/alesfevzer.com) Žurnal24 main
Derbi 5. kola Lige Telemach za prvaka med Krko in Heliosom so s 74:54 dobili prvi. Union Olimpija na mestnem derbiju ni imela veliko dela s Parklji (97:65).

Derbi drugo- in tretjeuvrščene ekipe lestvice Lige Telemach za prvaka je imel precej nenavaden uvod. Gostje iz Domžal so namreč izredno slabo začeli dvoboj in v prvi četrtini zmogli le dva koša iz igre. Vse skupaj se jim je maščevalo na koncu, saj kljub nekoliko boljšemu nadaljevanju razlike niso mogli nadoknaditi. Prva četrtina je nepričakovano zlahka pripadla Krki. Helios je šele po devetih domačih točkah prišel do svoje prve, še to so Domžalčani dosegli s prostim metom. Iz igre so nato zadeli le še dvakrat, tako da je bilo vodstvo Krke s 17:5 povsem zasluženo. Tudi nadaljevanje prvega polčasa je bilo podobno. Prednost Novomeščanov je ob polčasu znašala 17 točk.

Šele v tretji četrtini se je Helios prebudil, prednost Krke pa se je začela topiti. Vseeno vsaj v tem delu Domžalčani še niso bili nevarni, čeprav je v zadnjem napadu pred odmorom Alvin Snow s trojko znižal na 41:48. V zadnjem delu je bilo še najbolj tesno pri 55:50 sedem minut pred koncem, vendar popolnega preobrata Helios ni zmogel. Krka je spet prestavila v višjo prestavo ter do konca dvoboja ni več dovolila gostom, da bi se še približali. Nasprotno, ob koncu so zanesljivo zmago potrdili z 20 točkami prednosti.

Ljubljanski obračun med Union Olimpijo in Parklji je na koncu prinesel pričakovan razplet in visoko zmago zeleno-belim. Na začetku srečanja pa prav nič ni kazalo na zmago Olimpije. Parklji so namreč vodili že z 20:10 in prvo četrtino dobili s prednostjo sedmih točk (17:24). Ekipa iz Tivolija je pravi obraz pokazala v drugi četrtini in izid z nekaj zaporednimi koši obrnila sebi v prid. Drugi polčas je bil le še formalnost. Zeleno-beli so ob številnih razpoloženih igralcih brez težav zadevali in polnili koš Parkljev, ti pa so le še občasno pokazali igro, podobno tisti iz uvoda. Olimpija se je na koncu ustavila tik pod stotico in s + 32.

Zlatorog je na domačem igrišču s 86:68 odpravil Slovan, ki tako ostaja edina ekipa v ligi še brez zmage. Šentjur je v gosteh za drugo zaporedno zmago odpravil PRO-TEK Zasavje z 69:58. Za Zasavce pa je bil to drugi zaporedni poraz.