12 ogledov

Krka ostala stoodstotna, zmaji tretjič zapored

aba krka cedevita pavić baždarić ABA
Krka je na tekmi 7. kola lige Telemach za prvaka doma premagala Maribor Messer in si praktično že zagotovila najboljše izhodišče pred končnico, ki ji zagotavlja tudi nastop v naslednji sezoni lige Aba (69:62). Blizu jadranske druščine je tudi Union Olimpija, ki je utrdila drugo mesto z zmago nad Heliosom (57:70).

Košarkarji Krke nadaljujejo zmagoviti niz. Zabeležili so sedmo zaporedno zmago, tako da so praktično le še zmago oddaljeni od najboljšega izhodišča pred končnico, hkrati pa so si s to zmago več ali manj zagotovili tudi mesto v ligi Aba v prihodnji sezoni.

Mariborčani na drugi strani so v petih dneh prekinili kar dve tradiciji. Najprej so v soboto prvič v letu 2013 zmagali na domačem terenu, zdaj pa so doživeli še prvi poraz v gosteh po devetih zaporednih zmagah. Messer ni izgubil v gosteh vse od 1. decembra lani, ob tem, da je to šele njegov drugi poraz v gosteh v celi sezoni oziroma trinajstih tekmah.

Krka je podobno kot v prejšnjem kolu do zmage prišla šele v zadnji četrtini. Vse do tedaj so vodili Mariborčani - največ z 38:29, v zadnjih desetih minutah pa so domači uveljavili kakovost in izkušnje ter z rezultatom 24:11 prišli do novih dveh točk. Odlično partijo je odigral Smiljan Pavić, ki je za 24 točk, 9 skokov in metu 10:12 iz igre nabral statistični količnik 33.

Kljub porazu Mariborčani trdno držijo tretje mesto in uvrstitev v polfinale. Do konca lige Telemach za prvaka jih čakata še dve domači preizkušnji (Helios, Union Olimpija) ter gostovanji pri Tajfunu, Novomeščani pa imajo pred seboj Tajfun in Union Olimpijo v gosteh ter doma Zlatorog.

Tretja četrtina zmajev dovolj v Domžalah

Košarkarji Uniona Olimpije so prepričljivo dosegli tretjo zaporedno zmago v ligi Telemach za prvaka, tako da zdaj sami držijo drugo mesto na lestvici, ki skoraj zagotovo prinaša uvrstitev v ligo Aba. Helios na drugi strani je doživel že peti poraz, tretjega v nizu na domačem parketu, in se več ali manj poslovil od polfinala.

Vprašanje zmagovalca v dvorani Komunalnega centra je bilo rešeno v tretji četrtini, ki so jo gostje dobili z 22:13 in po kateri so imeli že 15 točk prednosti. Podobno kot na zadnjih tekmah Olimpija ni imela izstopajočega posameznika, temveč je tekmeca strla s kolektivno predstavo. Tokrat sta bila najboljša strelca zeleno-belih Jasmin Perković in Dino Murić (oba po 13 točk), enajst jih je dosegel Jaka Blažič, deset pa Alen Omić. Pri Heliosu sta dvomestno število točk zbrala Đorđe Majstorović (13) in Nikola Gačeša (11).

Domžalčani bodo v preostalih treh krogih gostovali v Mariboru in Laškem ter gostili ekipo iz Šentjurja, Ljubljančane pa čaka gostovanje v dvorani Tabor ter preizkušnji doma z Zlatorogom in Krko. Liga Telemach za prvaka se bo nadaljevala 23. aprila.

Zlatorog ohranil možnosti za polfinale

Zasedba iz Laškega je zanesljivo opravila s Tajfunom, z drugo zmago v končnici za prvaka pa tudi ohranila možnosti za napredovanje v polfinale lige Telemach. Z uvrstitvijo med najboljše štiri se spogleduje tudi Tajfun, ki je doživel tretji zaporedni poraz, pred obračunom v Laškem je dvakrat izgubil z Union Olimpijo.

Izbranci domačega trenerja Miloša Šporarja so že v uvodu nakazali slo po zmagi. Z zagrizeno igro v obrambi in poletno v napadu so ob koncu uvodne četrtine povsem zasenčili goste in si priigrali enajst točk naskoka (24:13), pod nadzorom pa so jih imeli tudi v nadaljevanju tekme. Najvišjo prednost so si v prvem polčasu priigrali v 18. minuti (42:27), absolutno prevlado pa imeli tudi v drugi polovici tekme. V tretji četrtini so se dobesedno razleteli na parketu dvorane Tri lilije in si priigrali že 22 točk prednosti (66:44) ter tako rešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je blestel izkušeni Samo Udrih, ki je dosegel 25 točk, pobral šest žog pod obema obročema in prispeval tri asistence, Ante Đugum je dosegel 12 točk, Luka Lapornik pa je desetim točkam dodal še 11 skokov. V gostujoči zasedbi je bil najbolj učinkovit Stanko Sebič s 13 točkami.

Zlatorog bo v prihodnjem krogu gostoval pri ljubljanski Olimpiji, Tajfun pa bo gostil novomeško Krko. Obe tekmi bosta v soboto, 20. aprila.