Krka padla v zadnji sekundi

(Cibona - Union Olimpija)
1/13
ABA
Union Olimpija je v 24. krogu lige ABA izgubila s Cibono in se tako poslovila od zaključnega turnirja. Ljubljančani na gostovanju v Zagrebu niso imeli nikakršnih možnosti, saj so ob odsotnosti razpoloženih igralcev zaostajali celoten obračun. Novomeška Krka je izgubila proti Cedeviti s košem v zadnji sekundi in tako Dolenjci še nimajo zagotovljenega obstanka v ligi.

Novomeška Krka je po eni strani nesrečno izgubila, saj je Cedevita zmagoviti koš dosegla v zadnji sekundi tekme, hkrati pa tudi po svoji krivdi, kajti v zadnjih štirih minutah niso znali zadržati prednosti šestih točk, hkrati pa v zadnjem napadu dopustili, da je 191 centimetrov visoki organizator igre Carl Wright prodrl mimo 15 centimetrov višjega Matjaža Smodiša.

Tekma v dvorani Leona Štuklja ni bila ravno za košarkarske sladokusce, kar je tudi razumljivo, saj so oboji nujno potrebovali zmago; Krka za mirna zadnje dva kroga, Cedevita pa za ohranitev upanja na "evropska mesta". Tako sta bili ekipi večji del srečanja skupaj, do prve nekoliko občutnejše razlike pa je prišla Krka, ki je s trojko Smodiša v 36. minuti povedla z 58:52. Prednosti ni zadržala, Cedevita je naredila delni izid 7:0, in o zmagovalcu so odločale zadnje sekunde.

Deset sekund pred koncem je Jakov Vladović zadel dva prosta meta za vodstvo, v zadnjem napadu pa je prišlo do prevzemanja v obrambi, tako da je Smodiš ostal sam na Wrightu, katerega pa ni uspel zaustaviti in po polaganju slednjega sta dve točki odšli v Zagreb.

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni poraz, tako da se dva kroga pred koncem še niso povsem otresli skrbi okoli izpada iz lige ABA. V nedeljo bodo gostovali pri vodilni ekipi Igokei, v zadnjem krogu pa bodo gostili zasedbo MZT Skopja.

Zmaji pomahali zaključnemu turnirju v slovo

Košarkarji Uniona Olimpije so s porazom na gostovanju pri Ciboni zapravili zadnji kanček možnosti za uvrstitev na zaključni turnir lige Aba. Dva kroga pred koncem rednega dela so vknjižili enajsti poraz, v zadnjih dveh nastopih - v petek doma proti Širokemu Brijegu in nato v gosteh z Budućnostjo - pa se bodo skušali prebiti vsaj do petega mesta, ki v nekaterih kombinacijah oziroma informacijah prinaša nastop v evropskem pokalu v naslednji sezoni.

(Cibona - Union Olimpija) | Avtor: ABA ABA
Union Olimpija je zasluženo doživela poraz, saj je bila v Zagrebu ves čas v podrejenem položaju, razen Sasuja Salina pa ni imela razpoloženega igralca. Jaka Blažič je tekmo končal pri štirih točkah ob metu iz igre 1:10, Teemu Rannikko pa dosegel tri točke ob metu 1:6, Dino Murić štiri ob metu 2:9 in Alen Omić šest točk.

Ljubljančani so zaostali že v startu (0:8) in čeprav so se nato nekajkrat približali in bi lahko obrnili potek igre, enostavno niso imeli košarkarja, ki bi prevzel odgovornost oziroma zadel nekaj košev. Tako je bilo v 27. minuti, ko je bila razlika le štiri točke, ali nazadnje v 35. minuti pri rezultatu 62:56. Cibona je ob razpoloženih Jerelu Blassingamu (17 točk) in Andriji Žižiću (22 točk) suvereno zadržala prednost in prepričljivo prišla do svoje devete zmage, ki je Zagrebčane vsaj začasno oddaljila od nanižjih mest na lestvici. Ljubljančani so uvrstitev na zaključni turnir v letošnji sezoni zapravili predvsem z nekaterimi porazi, ki so jih doživeli v gosteh proti ekipam, ki se nahajajo na dnu lestvice.