25 ogledov

Krka ponižala Zlatorog

Derbi 3. kola lige Telemach med Zlatorogom in Krko pravzaprav sploh ni bil derbi Žurnal24 main
Veliki derbi 3. kola končnice za prvaka lige Telemach med Krko in Zlatorogom je bil izenačen le v prvi četrtini, nato pa so Novomeščani stopili na plin in na koncu slavili z 90:57.
Maribor brez možnosti v Stožicah
Union Olimpija je v Stožicah gladko s 102:68 odravila Maribor, ki niti v enem trenutku ni ogrozil zmage zmajev. Do zmage so prišli tudi igralci Heliosa. Ravbarji so bili v gosteh s 83:71 boljši od Elektre Šoštanj, medtem ko so Hopsi pred domačimi gledalci s 73:60 ugnali Geoplin Slovan.

Košarkarji Krke nadaljuje niz uspešnih nastopov. V derbiju tretjega kola lige Telemach za prvaka so v Laškem premagali Zlatorog in tako ostajajo na vrhu razpredelnice. Novomeščani v državnem prvenstvu še ne poznajo poraza, Zlatorog pa ga je občutil prvič po 27. novembru lani oziroma 122 dneh ali štirinajstih kolih. Za Laščane je to šele drugi poraz v sezoni; edinega doslej so doživeli proti Geoplinu Slovanu.

Varovanci trenerja Aleša Pipana so tekmo odprli hrabro in učinkovito, tako da so bili vso prvo četrtino v prednosti. Šele proti koncu prvega polčasa, ko sta se razigrala Zoran Dragić in Smiljan Pavić (skupaj v prvih 20 minutah 22 točk), se je favorizirana Krka odlepila tekmecu in odšla na odmor s prednostjo osmih točk.

Vprašanje zmagovalca je bilo rešeno v tretjem delu igre, saj so gostje hitro prišli do prednosti petnajstih točk (50:35, 25. minuta), ki so jo v zadnjem delu igre, ko je zbranost domačim povsem popustila, podvojili in nadgradili na rekordnih 86:52 (38.).

Pri zmagovalcih je Pavić tekmo končal pri 20 točkah in 7 skokih (indeks 23), Dragić je zbral 16 točk in 6 skokov (24), Goran Ikonić se je izkazal s petimi trojkami, Edo Murič pa z enajstimi točkami. Pri gostiteljih je le prvi strelec rednega dela lige Telemach Vladimir Panić zbral dvomestno število točk (15).