11 ogledov

Krka prehitela Olimpijo

Bojan Krivec
1/16
Krka je v 8. kolu lige NLB proti Igokei slavila četrtič v petih tekmah. Union Olimpija je brez Vlada Ilievskega in Damirja Markote izgubila pri zagrebški Cedeviti kar s 57:95 (16:20, 29:42, 47:67).

Kot poroča Olimpijina spletna stran, je Vlado Ilievski izpustil tekmo s Cedevito zaradi lažje poškodbe roke. Do gostovanja pri Efes Pilsnu naj bi bil nared.

Košarkarji Krke so zabeležili četrto zmago v zadnjih petih tekmah, skupno peto, in se znova priključili ekipam v zgornjem delu razpredelnice. Zmago proti novincu v regionalnem tekmovanju Igokei iz Kragujevca v BiH so si priigrali šele v zadnji četrtini, ki so jo dobili s 26:12.

Pred tem so gostje vodili po koncu vseh treh četrtin (20:22, 39:40 in 53:54), najvišjo prednost pa so si priigrali v 25. minuti (44:51), ko najvišji domači košarkar Smiljan Pavič ni mogel pomagati soigralcem zaradi štirih osebnih napak. Zaostanek iz 25. minute so Novomeščani nadoknadili v startu zadnjega dela (58:54), tudi zmagovalca pa so odločili dovolj zgodaj, da so se izognili dramatični končnici. Igokea je predajo podpisala, ko je Goran Ikonić zadel dve zaporedni trojki in prednost Krke povišal na 67:57. Slovenski košarkar Nebojša Joksimović je za Igokeo dosegel pet točk. V naslednjem krogu bo Krka gostovala v Zadru, pred tem pa jo v torek čaka še obračun doma v pokalu eurochallenge proti Zagrebu.

Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju pri Cedeviti prikazali najslabšo predstavo v sezoni in zasluženo doživeli poraz s kar 38 točkami razlike. Ljubljančani so razočarali v vseh segmentih igre, predvsem pa sta v oči bodli medla igra v obrambi ter skupinska anemičnost v napadu.

Jure Zdovc, ki so ga sodniki Ilija Belošević, Saša Marićić in Branislav Mrdak izključili, je po srečaju priznal: "Jezen sem bil na igralce, ne na sodnike. Nisem eksplodiral na prave ljudi. Sodnikom se opravičujem, čeprav ni v redu, da nam piskajo nekatere majhne prekrške, ki se dogajajo tik pred njimi. Pričakoval sem takšno tekmo, ker se naši igralci motivirajo predvsem za velike tekme, počivajo pa na drugih, ki so za njih manj važne. To je potrditev značaja nekaterih igralcev. Kar je, je, zasluženo smo izgubili."