7 ogledov

Krka premagala Helios

Krka je v prvi tekmi 6. kola premagala Helios. Foto: KZS Žurnal24 main
V šestem kolu lige Telemach so košarkarji Geoplina Slovana upravičili vlogo favorita in suvereno premagali ekipo Šenčurja z rezultatom 81:63.
12. Šenčur 6

Že v torek so derbi šestega kola odigrali Novomeščani in Domžalčani, ki so si delili prvo mesto na lestvici Telemach. Z rezultatom 71:59 so zanesljivo slavili košarkarji Krke. Krka je v drugem polčasu zagospodarila pod koši in s pomočjo razpoloženih Uroša Lučića in Simona Petrova prišla do gladke zmage nad domžalskimi košarkarji.

Junak tekme med TCG Mercatorjem in Alposom iz Šentjurja (55:67) je bil nekdanji slovenski reprezentant Sandi Čebular, ki je sredi tedna okrepil zasedbo Šentjurja.

Na tekmi med Elektro Šoštanj in Parklji (78:88) se je v bežigrajski ekipi prvič predstavil Miloš Paravinja, ki je dosegel 18 točk.
Slovan je zlahka (81:63) odpravil novince v ligi, Šenčur CP Kranj.
Hopsi s Polzele so morali priznati premoč prerojenim Zasavcem (87:68), ki z novim trenerjem beležijo odlične rezultate. Zlatorog je že v petek na težkem gostovanju pri Koprčanih po napeti končnici zabeležil novo zmago.

Lučič 18, Petrov 16, Marković 11; Laškevič 18, Petrovič in Snow po 9

Čeprav Šenčur CP Kranj v dosedanjih petih krogih še ni zmagal, ga nobena ekipa tudi ni povsem nadigrala. Prvim je to uspelo igralcem Geoplina Slovana, ki so vse dvome o zmagovalcu rešili že po dvajsetih minutah igre. S kolektivno igro v obrambi, uspešnimi akcijami v napadu so razorožili goste z Gorenjske, ki so ob tem katastrofalno slabo metali (30 odstotkov) in hkrati prejeli visokih 51 točk. Obrambo so v nadaljevanju sicer nekoliko popravili, tako da domačini niso mogli več tako enostavno izkoriščati prednosti pod obročema, vseeno pa je bila razlika v kakovosti tolikšna, da tekma ni imela več pravega tekmovalnega naboja.