28 ogledov

Krka razočarala na pomembni tekmi

MZT Skopje KK Krka MZT Skopje Aerodrom/Dragan Mitreski - Dadi
V 22. kolu regionalne košarkarske lige je novomeška Krka visoko izgubila na pomembni tekmi v Skopju (89:65).

Košarkarji Krke so si v derbiju začelja lige Aba s porazom precej zmanjšali možnosti za ostanek v ligi. Novomeščani so proti ekipi MZT v Skopju igrali petič in statistika ni govorila v njihov prid, saj so pred tem dobili le en dvoboj in to pred dvema letoma.

Toda obenem je MZT jeseni na začetku prvenstva klonil v Novem mestu, ne glede na to pa je kapetan Krke Matej Rojc pred tekmo opozarjal, da makedonska zasedba pod vodstvom novega trenerja Anteja Nazorja igra povsem drugače, kot pred nekaj meseci, obenem pa je tudi v popolni postavi.

Korak držali do polčasa

V opoldanski matineji v makedonski prestolnici je pred nekaj nad tisoč gledalci gledalci bolje začela domača zasedba in uvodno četrtino dobila s šestimi točkami razlike. Tik pred koncem polčasa je Krka povedla, ko je Marko Luković naprej ujel žogo pod obročem tekmecev in nato zadel še za dve točki. V naslednjem napadu je ekipi MZT minimalno vodstvo pred drugim polčasom zagotovil Djordje Drenovac.

Krka je v naslednjih desetih minutah po seriji izgubljenih žog in zgrešenih metov dosegla 13 točk, dobila pa jih je 22 in makedonska zasedba je v zadnjo četrtino vstopila z desetimi točkami prednosti.

Ta je sredi četrtega dela igre narasla na 18 točk, tekmeci so zadnjih 10 minut dobili s 26:12 in slovenski predstavniki so bili brez možnosti, da bi si z morebitno zmago olajšali položaj na lestvici. Pri Krki sta edina dvomestno število točk dosegla Lukovič (16) in Matic Rebec (13), na drugi strani je bil najučinkovitejši Josh Scott (24).

Sledi slovenski pokal

Košarkarji Krke bodo v sredo igrali prvo četrtfinalno tekmo pokala Spar, ob 20.15 jih bo gostila ekipa Sixt Primorska, že dan pozneje jih čaka povratni dvoboj doma.

V naslednjem kolu regionalne lige bodo Novomeščani v sredo, 22. februarja, gostovali pri Igokei.