13 ogledov

Krka še naprej 100 %, ostaja le derbi

Obeta se dvoboj Američanov - Kenny Gregory (levo) bo svoje znanje spet preizkusi Žurnal24 main
Samo še Union Olimpija lahko v zadnjem kolu zaustavi stoodstotno Krko, ki se tudi iz Maribora vrača neporažena (93:73). Zmaji so na domačem parketu premagali Hopse (85:62).

Krka ima tudi po trinajstem kolu lige za prvaka stoodstotni izkupiček in le še derbi v zadnjem kolu z Unionom Olimpijo v dvorani Leona Štuklja jo loči od popolnega izplena. Ne glede na razplet zadnje tekme pa bodo imeli Novomeščani tako v polfinalu s četrtouvrščeno ekipo lige za prvaka kot v morebitnem kasnejšem finalu prednost domače dvorane.

Podobno kot na zadnjih srečanjih so varovanci trenerja Aleksandra Džikića potrebovali nekaj minut igre, da so se ogreli in pričeli polniti koš tekmeca. Tako je bilo v 18. minuti še 32:34, v 24. pa 43:53. Krka je nato z delnim izidom 7:0 pobegnila na varno razdaljo in tekmo suvereno pripeljala do konca.

Medtem ko so pri gostih izstopali Smiljan Pavič (21 točk), Goran Ikonić (19) in Jure Balažič (16), je bil trn v peti novomeških branilcev Ilija Zolotić. Krilni center Maribora Messerja je dosegel 19 točk in zbral 13 skokov, kar mu je prineslo statistični indeks 26, tri točke manj od Paviča in eno manj od Ikonića.

Brez garancij za Olimpijo: Evroliga visi v zraku!
Košarkarji Uniona Olimpije so brez težav zabeležili deveto zmago v ligi za prvaka, vseeno pa bodo morali do zadnjega kroga trepetati za uvrstitev v Evroligo že pred končnico lige Telemach. Sodelovanje med evropsko elito v prihodnji sezoni si lahko Ljubljančani zagotovijo v soboto, če zmagajo na gostovanju v Novem mestu, ali če Heliosu spodrsne v Laškem pri Zlatorogu.

Olimpija je odigrala dober prvi polčas, v katerem si je nabrala dovolj visoko prednost za mirno nadaljevanje. V prvih dvajsetih minutah je blestel Vlatko Ilievski, ki je 15 točk dosegel ob stoodstotnem metu - 5:5 za dve točki, 1:1 za tri in 2:2 proste mete. Hkrati je ljubljanski organizator igre zbral še štiri podaje in štiri ukradene žoge, kar je bilo ob desetih točkah Kennyja Gregoryja in razpoloženih ostalih soigralcih dovolj, da so zmaji prvič v ligi za prvaka do polčasa dosegli 52 točk.

Ilievski je do konca tekme le še enkrat vrgel na koš, do dvomestnega števila točk pa sta prišla še Goran Jagodnik (10 točk, 9 skokov) in Giorgi Šermadini (10). Pri Hopsih je imel najvišji statistični indeks Denis Vrsaljko (17), ki je dosegel 13 točk in zbral 5 skokov.