25 ogledov

Krka tokrat ni pripravila presenečenja

Mega Vizura Jovan Azdejković marko kešelj Mega Vizura/Jovan Azdejković
Košarkarji Krke so v 22. krogu lige Aba izgubili z Mega Leksom s 67:81 (11:21, 34:29, 50:58).

Košarkarji Krke so doživeli drugi poraz v ligi Aba v letu 2015. Po petih zaporednih uspehih in potem, ko so v prejšnjem krogu kot edini v tej sezoni premagali Crveno zvezdo, so morali na gostovanju v Sremski Mitrovici priznati premoč ekipi Mega Leks, ki je zasluženo zmagala z 81:67. Novomeščani so v regionalnem tekmovanju nazadnje izgubili 3. januarja.

Poraz ni presenečenje, saj je Krka nastopila brez prvega strelca Malcolma Armsteada, ki ga je trener Aleksander Džikić odpočil za veliko pomembnejše tekmovanje prihodnji teden v Laškem, Jasmin Hukić pa je na parketu preživel le štiri minute. Tam bodo namreč Novomeščani branili naslov v slovenskem pokalu, ki so ga lani osvojili prvič v zgodovini.

Kljub izostanku Armsteada je Krka v prvem polčasu prikazala dobro igro in dvomestni zaostanek po prvi četrtini pretvorila v štiri točke prednosti ob glavnem odmoru. A pomanjkanje kakovostnega igralskega kadra je v nadaljevanju vendarle prišlo do izraza. Chris Booker (23 točk) ni mogel sam držati ravnotežje z gostitelji, ki so imeli dovolj razpoloženih posameznikov, da so drugi polčas dobili z 52:33 in prišli do prepričljive zmage.

Krka do konca rednega dela čakata še dve domači tekmi - najprej Zadar, nato Szolnoki, ter dve gostovanji - pri Budućnosti in v zadnjem krogu pri Unionu Olimpiji.