49 ogledov

Krka z veliko razliko do jubilejne zmage

Edo Murić Krka ABA
Košarkarji Krke so v 22. krogu Lige Aba premagali Široki Brijeg s 94:67 (19:15, 48:38, 71:53). Manj uspešna je bila Union Olimpija, ki je v gosteh izgubila proti Cedeviti (60:75).

Jaka Klobučar Krka | Avtor: ABA ABA
Košarkarji Krke so dosegli jubilejno deseto zmago v Ligi Aba. Pred domačimi gledalci so še drugič v sezoni premagali Široki Brijeg in tako ohranili možnosti za preboj do mest, ki vodijo v evropska tekmovanja. Novomeščani bodo v zadnjih štirih krogih gostovali pri Crveni zvezdi in Unionu Olimpiji ter gostili Radnički in Szolnoki.

Krka je do zmage prišla povsem zasluženo in celo lažje od pričakovanj. Edo Murić je v prvem polčasu dosegel 13 točk, v nadaljevanju pa sta se razigrala Zvonko Buljan (20 točk) in Jaka Klobučar (17 točk, 9 podaj), tako da se razlika hitro povzpela do dvajsetih točk.

Po daljšem času je lahko trener Aleksander Džikić računal na vseh dvanajst igralcev. Vse je tudi poslal v igro - Bečirović je igral osem minut - in prav vsi so se vpisali med strelce.