Krka z zmago nad Splitom na zmagovita pota

Krka Novo mesto Split liga ABA Murić
1/19
Nebojša Tejić/ABA
Košarkarji novomeške Krke so po treh zaporednih porazih v ligi Aba premagali Split (79:68). Najboljša strelca v domači dvorani Leona Štuklja sta bila Edo Murić in Jakov Vladović s 15 točkami. Union Olimpija bo v nedeljo gostila Szolnoki.

V derbiju z začelja prvenstvene lestvice lige Aba so več znanja pokazali gostitelji. Igralci Krke so pogumno krenili v tekmo, čeprav so Splitčani, ki so v ligi premagali tudi Crveno zvezdo in Cedevito, uvodoma pobegnili na 9:5. A so nato varovanci Aleksandra Sekulića le strnili vrste in pričeli zadevati ter se ob prvem odmoru že veselili prednosti štirih točk.

Tudi v nadaljevanju sta bili ekipi precej izenačeni, nato pa je Nikola Vujčić v 19. minuti s trojko goste popeljal v vodstvo z 38:36. Dobra igra domačih je krkašem le omogočila, da so na polčas krenili z dvema točkama naskoka, očitno pa je pogovor v slačilnici pomagal, saj so se zeleno-beli v drugem polčasu na parket vrnili kot prerojeni.

Če sta bili ekipi prvi polčas še enakovredna nasprotnika, je Krka v tretji četrtini izdatno stopila na plin. Razigrala sta se Domen Lorbek in Edo Murić, Jakov Vladović pa je uspešno kaznoval grobe gostujoče igralce in dobro izvajal proste mete.

Slednji je v 36. minuti navdušil dvorano Leona Štuklja, ko je lepo podal Urošu Lučiću, ta pa je z atraktivnim zabijanjem prednost domačih povišal na 69:56. Nasploh je bil v zadnji tretjini Lučić neustavljiv, tekmo pa je končal pri devetih točkah.

Najboljša strelca domačih sta bila Vladović in Murić s po 15 točkami, medtem ko je pri Splitu, ki tako tudi na tokratnem gostovanju ni vknjižil zmage, Toni Dijan zbral 21 točk. V 9. kolu bo Krka v nedeljo, 18. novembra, ob 20. uri gostovala pri Crveni zvezdi, Split pa bo dan prej ob 16.30 gostil Cibono.