34 ogledov

Krkaši po trilerju pokvarili debi Sunari

(Krka - Zadar) ABA
Košarkarji novomeške Krke so na četrti zaporedni gostujoči tekmi v ligi ABA slavili pri Zadru (57:55). Ivan Sunara je v dvorani Krešimirja Ćosića tako debitiral s porazom.

Krka je v Zadru na parketu zadnje ekipe lige ABA prišla do osme zmage v sezoni in tako pred začetkom slovenskega pokalnega tekmovanja pozitivno zaključila niz štirih zaporednih gostovanj, potem ko so izven Novega mesta igrali tudi tekme v pokalu EuroChallenge.

Po treh zaporednih porazih je bil čas za zmago, ki je v severni Dalmaciji le prišla. Od srede do sobote krkaše v mariborski dvorani Tabor čaka zaključni turnir pokala Spar, kjer bo skušal Aleksandar Džikić s "farmacevti" prekiniti negativno tradicijo – Krka v vsej svoji zgodovini slovenskega pokalnega naslova še ni osvojila.

Bečirović si je oddahnil

Džikić je skupaj z varovanci trpel v Zadru, kjer je v dvorani Krešimirja Ćosića prvo tekmo vodil nekdanji trener Novomeščanov Ivan Sunara. Na tekmi z malo točkami je imel srbski strateg več enakovrednih in razpoloženih igralcev kot njegov kolega na drugi strani, kar je v izenačenem obračunu in napeti končnici odločilo zmagovalca.

Krka se je v vodstvo prebila sredi zadnje četrtine in čeprav je bil nato rezultat vseskozi tesen, se gostiteljen ni več uspelo prebiti v ospredje. V 39. minuti so sicer izenačili na 53, v zadnjem napadu na tekmi, potem ko je prvi strelec gostov Sani Bečirović po dveh zadetih zgrešil dva zaporedna prosta meta, pa jim Krka ni dovolila meta za tri točke.