12 ogledov

Krkaši potolčeni pri Hemoframu

Smiljan Pavic Žurnal24 main
Košarkarji Zlatoroga Laškega so s porazom proti Crveni zvezdi odprli 18. kolo lige ABA (56:70). V soboto je nov poraz vpisala tudi Krka, ki je gladko klonila na gostovanju pri Hemoframu. Maccabi v Beogradu ugnal Partizana. Zmago Sagadin bo v nedeljo s Heliosom gostoval pri Unionu Olimpiji.

Košarkarji Krke se po menjavi trenerja in kar štirih novih okrepitvah še naprej nahajajo v globoki krizi. Doživeli so četrti zaporedni poraz in to proti ekipi, ki slasti zmage v ligi Aba ni okusila kar osem tekem v nizu oziroma vse od sredine novembra lani.

Novomeščani so bili brez pravih možnosti za zmago, saj niso vodili niti enkrat, ob koncu prve četrtine zaostali že za devet točk, ob katastrofalno odigrani drugi četrtini pa so si do 15. minute nakopali kar 23 točk zaostanka (42:19). Trenerju Aleksandru Sekuliću ni pomagalo niti dejstvo, da je goste sredi tedna zapustil prvi strelec ekipe Boris Savović, oziroma, da se je v postavo Krke po nekajtedenski odsotnosti vrnil Smiljan Pavič.

Njegovi varovanci enostavno niso bili dovolj razpoloženi in motivirani za naskok na peto zmago, tako da jih je Hemofarm nadigral v vseh elementih igre. Belo zastavo so izobesili veliko prekmalu in v drugem polčasu le nemo opazovali, kako so jim domačini iz vseh mogočih pozicij z lahkoto napolnili koš.

Igralci Krke se po enotedenski odsotnosti od doma - po porazu v Širokem Brijegu so izgubili tudi uvodno tekmo drugega dela evropskega pokala v Turčiji - vračajo v Novo mesto, kjer jih v prihodnjem tednu čakata dve izjemno zahtevni preizkušnji; v torek srečanje evropskega pokala proti Budućnosti, naslednjo soboto pa še obračun s Partizanom.

Zvezda zasijala bolj od Laščanov

Košarkarji Zlatoroga so v vnaprej odigrani tekmi 18. kola zabeležili nov poraz, s katerim so še bolj utrdili zadnje mesto na prvenstveni razpredelnici lige ABA. Srbski košarkarji so bili boljši tekmeci, večji del vodili, do zmage pa prišli lažje kot zadnja gosta v dvorani Tri Lilije, Union Olimpija in Cedevita.

Laščani so tako kot prejšnjo tekmo proti Cedeviti tudi tokrat slabo začeli. Beograjčani so na začetku povedli s 7:0, toda domači so jim hitro vrnili in z dvema košema Alena Omića izenačili na 8:8. Po trojki Aleksandra Grueva so Štajerci celo povedli s 13:10, Gruev je bil tudi zaslužen za naslednje vodstvo Zlatoroga (16:15), ki je bilo tudi zadnje na tekmi. V nadaljevanju so namreč na igrišču zagospodarili gostje, povedli z 28:20, ob polčasu pa vodili z 32:27. Na začetku drugega polčasa so prednost še nekoliko povišali, razlika 14 točk pa je bila najvišja na tekmi.