13 ogledov

Krki za konec poraz, zmajem zmaga

Jagodnik je tokrat dosegel 12 točk. (Foto: Boštjan Tacol) Žurnal24 main
Košarkarji Krke so v zadnjem, 26. kolu rednega dela lige NLB klonili na gostovanju pri Hemofarmu. Košarkarji iz Vršca so se veselili zmage s 73:68. Olimpija je brez težav odpravila Radnićki (92:65).

Ljubljančanom je pripadla čast, da so igrali zadnjo tekmo rednega dela lige NLB. Njihov tekmec je bil Radnički, moštvo s spodnjega dela lestvice, ki zeleno-belim teoretično ne bi smelo povzročati težav. Ljubljančani so zaradi zasedenosti dvorane v Stožicah - tam bo od 21. do 23. aprila tudi zaključni turnir, na katerem bosta nastopila oba slovenska predstavnika v tekmovanju - dvoboj tokrat odigrali v svojem starem domu pod Rožnikom.

Vsaj na začetku je kazalo, da sprememba prizorišča ne bo vplivala na predstavo domačih. Ti so v prvem polčasu povedli za 12 točk, toda po dobljeni prvi četrtini z 21:16 se je ustavilo. V nadaljevanju so varovanci Jureta Zdovca več minut neuspešno oblegali koš Radničkega, v tem času pa so se tekmeci povsem približali in celo povedli z 28:26. A je bilo to vse, kar jim je uspelo na tekmi. Domači so spet začeli zadevati, že do polčasa so si priborili 11 točk prednosti (44:33).

Nadaljevanje je bilo povsem enosmerno in v tretji četrtini je razlika le še naraščala. Ko so domači prišli do 20 točk prednosti, je bilo povsem jasno, da bodo doma ostali dve točki, drugo mesto po rednem delu tekmovanja in z novo slovensko zmago tudi povečana kvota za klube iz naše države v ligi NLB v naslednji sezoni (štirje klubi). Na koncu je Olimpija prišla že blizu 30 točkam razlike (92:65).

Krka - Radni%C4%8Dki 88:73 | Avtor: Žurnal24 main Žurnal24 main

Krka popustila v zadnji četrtini
Krka se je zavedala, da ji le zmaga zagotavlja želeno drugo mesto po rednem delu lige, zato je dvoboj odločno začela. Najprej je povedla s 6:2, nekaj trenutkov pozneje pa s trojko Eda Muriča še z 11:4. Toda nato je sledilo nekaj slabših minut, tako da so se domači ob koncu prve četrtine približali na 15:16, na začetku druge pa po zaostanku 16:22 z dvema trojkama tudi izenačili na 22:22. Do konca prvega polčasa so nato spet imeli pobudo Novomeščani, a si večje prednosti niso priigrali.

Gostitelji so prvič povedli v 21. minuti, ko je Bojan Krstović zadel za vodstvo 37:36. Toda gostov to ni zmedlo, saj so tako spet prevzeli vodstvo, ki so ga držali vse do konca tretje četrtine, ko so domači spet povedli z 49:48, vendar so v zadnji del s prednostjo odšli Slovenci, saj je Aleksandar Djordjević zadel met za tri točke. Na začetku zadnje četrtine je trojko zadel tudi Bojan Krivec, vendar so trojke zadevali tudi domači košarkarji in v 34. minuti je bil izid spet izenačen (57:57), v naslednji minuti pa je bila prednost na strani domače ekipe. Ta je nato še imela nekaj težav z nepopustljivimi Slovenci, toda ko je Boris Savović zadel trojko za 70:65, se je že slutilo, da bo Krka poražena. Z natančnim izvajanjem prostih metov so domači to le potrdili.