6 ogledov

Krkino darilo Olimpiji: odločala bo zadnja tekma

Union Olimpija Krka liga ABA derbi dvorana Stožice Murić Joksimović SPS/ABA
Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu lige Telemach za prvaka premagali Helios z 92:52 (24:15, 43:32, 68:41). Krka je v gosteh izgubila proti Zlatorogu (79:82). O prvem mestu pred izločilnimi boji bo odločala zadnja tekma med Ljubljančani in Novomeščani.

Košarkarji Uniona Olimpije so si krog pred koncem lige Telemach za prvaka zagotovili drugo mesto in s tem sodelovanje v regionalnem tekmovanju, ligi Aba, tudi v prihodnji sezoni. Ljubljančani so v Stožicah premagali Helios s precej višjo razliko, kot so izgubili na prvi tekmi v Domžalah. Helios pred zadnjim krogom ostaja na tretjem mestu.

Zmaga zeleno-belih ni bila niti za trenutek pod vprašajem. Motivirani varovanci Aleša Pipana so čvrsto začeli in že v prvi četrtini tekmecu pokazali, da si novega poraza ne bodo privoščili. Vseskozi so nadzorovali potek igre in prednost višali vse do končnih 40 točk razlike.

Pri Unionu Olimpiji je imelo šest igralcev dvomestno število točk - Sasu Salin 16, Luka Rupnik 13, Nebojša Jokismovič 11, Alen Omić 11 točk, 10 skokov, Dino Murić 10, Alex Stepheson 10 -, pri Domžalčanih pa sta bila razigrana le Đorđe Majstorović (20 točk) in Matic Rebec (13).

Krkaši ponudili prvo mesto

Štirikratni zaporedni državni prvaki iz Novega mesta so doživeli drugi poraz v ligi Telemach za prvaka in tako postavili pod vprašaj najboljše izhodišče pred izločilnimi boji. Odločitev o prvem mestu po rednem delu bo tako padla v zadnjem krogu v ponedeljek, 28. aprila, ko se bosta v Novem mestu srečala Krka in Union Olimpija. Ljubljančani za prevzem prvega mesta potrebujejo zmago z več kot petimi točkami razlike.

Z nepričakovanim uspehom, četrto zmago v ligi Telemach za prvaka, so košarkarji Zlatoroga na pragu osvojitve četrtega mesta po rednem delu. V primeru zmage v zadnjem krogu na Polzeli oziroma poraza z manj kot petimi točkami razlike bi se v četrtfinalu na dve zmagi pomerili s Portorožem.

Laščani so tekmo odigrali sproščeno in zasluženo prišli do dveh točk. Vodili so večji del tekme. Takoj na začetku odmora so imeli že 13 točk naskoka (45:32), Krka se je v zadnjem delu prebila v ospredje s 67:61, toda v zaključku so bili varovanci Predraga Milovića bolj zbrani in natančni. Bojan Jovanović (21 točk, trojke 5:7), Žiga Dimec (13), Milan Milošević (13) in Goran Jurak (11) so se v 39. minuti prebili do vodstva 76:72 in minimalno prednost z odličnim izvajanjem prostih metov (23:25) ohranili do konca.

Rogaška prekinila niz petih porazov

Košarkarji Rogaške so po petih zaporednih porazih vknjižili drugi par točk v ligi Telemach za prvaka, še vedno pa imajo zmago manj od petouvrščenih Hopsov, ki so doživeli tretji neuspeh v nizu. Za peto mesto Slatinčani v zadnjem krogu potrebujejo zmago v Domžalah ter hkrati poraz Polzeljanov doma proti Zlatorogu.

Tri od teh petih porazov je Rogaška doživela na domačem parketu, kjer je bila sicer prej dolgo časa neporažena. Novega si ni privoščila, čeprav je bila tekma vseskozi izenačena. V 34. minuti je bilo 69:68. Rogaška je nato dosegla nekaj košev v nizu, se prebila dobri dve minuti pred koncem do 81:73 in tekma je bila s tem odločena.

Pri zmagovalcih je izstopal Jozo Brkić s 16 točkami in 10 skoki, Jure Pelko je zbral 15 točk in osem podaj, 12 točk je dosegel Sandi Čebular, po deset pa Milivoj Miljković in Tadej Koštomaj. Pri Hopsih je največ točk dosegel Goran Jagodnik (17).