13 ogledov

Lakersom postaja vroče, slovenski derbi Udrihu

Gasol Battier Los Angeles Lakers Miami Heat liga NBA EPA
V noči na petek je bil v ligi NBA na sporedu slovenski derbi. Pomerili sta se ekipi Milwaukee Bucks (Beno Udrih) in Phoenix Suns (Goran Dragić), z 98:94 pa so zmagali gostje iz Milwaukeeja. Udrih je k zmagi prispeval pet skokov in šest podaj, Goran Dragić pa je za Phoenix v 29 minutah dosegel 10 točk, štiri podaje in skok. Heat premagali Lakers.

Milwaukee je sinoči končno po 26 letih prekinil sušo v Phoenixu. Moštvo je namreč doslej na gostovanjih pri soncih izgubilo zadnjih 24 tekem. Milwaukeeju je preko Mika Dunleavyja s trojko slabo minuto pred koncem uspel delni izid 10:0, s čimer so uspeli pobegniti soncem na zadostno prednost, da so iztržili zmago.

Monta Ellis je dosegel 24 točk, Larry Sanders je dodal rekord kariere z 19 točkami, Dunleavy in Brandon Jennings pa sta jih za Buckse dodala po 16. Milwaukee je v Phoenixu nazadnje zmagal 21. februarja 1987. V dresu sonc je bil z 20 točkami najboljši Shannon Brown, Luis Scola jih je dodal 16. Phoenix je na domačem igrišču izgubil štiri tekme zapored, kar se jim je zgodilo prvič po letu 2000.

V Los Angelesu je znova blestel LeBron James, ki je zbral kar 39 točk. Dwyane Wade, ki je v četrtek praznoval svoj 31. rojstni dan, je dodal 27 točk, pet podaj in štiri skoke. V dresu Los Angelesa je Kobe Bryant prispeval 22 točk, a ob tem slabo metal iz igre (8-25). Zgrešil je kar 14 od prvih 17 metov. Metta World Peace je dodal 16 točk, Dwight Howard pa z dvojnim dvojčkom 13 točk in 16 ujetih žog.

Detroit Pistons so morali v Londonu s 87:102 priznati premoč New York Knicks, Minnesota Timberwolves pa je s 77:90 klonila proti ekipi Los Angeles Clippers.

Liga NBA, rezultati:

Phoenix Suns : Milwaukee Bucks 94:98
Dragić (Phoenix) 10 točk, 4 podaje in 1 skok v 29 minutah, Udrih (Milwaukee) 5 sk. in 6 pod. v 20 min.

Detroit Pistons : New York Knicks 87:102 (v Londonu)
Minnesota Timberwolves : Los Angeles Clippers 77:90
Los Angeles Lakers : Miami Heat 87:102