21 ogledov

Lakovič bo še čakal na Top 16

Lakovič Union Olimpija Galatasaray Boštjan Tacol
Nič še ni odločenega v skupini D letošnje Evrolige, kjer nastopa tudi Union Olimpija. Montepaschi Siena je namreč v gosteh premagala Galatasaray Jake Lakoviča in še za eno kolo odložila odločitev o potniku v Top 16 (67:63). Lakovič je bil s 15 točkami prvi strelec ekipe.

Že uvrščena Siena je na tekmi osmega kola Evrolige premagala Galatasaray in se s tekmo več na vrhu lestvice izenačila z Barcelono. Pri Turkih je bil Jaka Lakovič s 15 točkami prvi strelec in jih do zadnjih sekund držal v igri za zmago. Slovenski reprezentant je 15 sekund pred koncem zadel trojko za priključek (63:65), a je David Andersen zadel oba prosta meta po osebni napaki Yildrima Haluka in tekma je bila odločena. Možnosti za napredovanje ima poleg Asseca Prokoma tako še vedno tudi Union Olimpija, ki bi morala premagati Galatasaray za več točk, kot je izgubila v dvorani Stožice, poleg Turkov (izgubiti bi morali obe naslednji tekmi) pa bi morali zmaji senzacionalno premagati še Unics Kazan.

Rusi so se na zadnji tekmi skupine dobro upirali Barceloni, ki je v domači Palau Blaugrani pred zadnjo četrtino vodila samo za štiri točke. Kljub vsemu so varovanci Xavija Pascuala s prvima strelcema Juanom Carlosom Navarrom (13 točk) in Erazmom Lorbkom (11) odbili gostujoče napade in skupaj z moskovskim CSKA ohranili stoodstotni izkupiček.

Tudi brez Kirilenka CSKA ostaja stoodstoten

Sašo Ožbolt je za goste odigral več kot polovico tekme v Moskvi, kjer je njegova ekipa po prvi četrtini celo presenetljivo vodila (18:23). CSKA je nato stopil na plin in Zagrebu v drugi četrtini nasul 25 točk, medtem pa so jih Hrvati zmogli zgolj 11. Jamont Gordon in Andrej Vorončevič sta že po prvih 20 minutah dosegla dvomestno število točk, a so trmasti Zagrebčani priključek držali vse do začetka zadnje četrtine (60:58). Razen izenačenja na 60 v prvi minuti zadnjega dela pa Zagreb nikoli ni resneje ogrozil domače zmage, s katero je CSKA tudi v osmem kolu ostal nepremagan.

Saša Vujačić je bil med najzaslužnejšimi za zmago Anadolu Efesa proti Milančanom, ki so tokrat morali zaigrati brez Danila Gallinarija. Ta se je namreč že vrnil v ligo NBA. Mariborčan je v svojo statistiko vpisal 12 točk ter po štiri skoke in podaje. Na parketu je prebil 29 minut in pol.

Evroliga, 8. kolo:

Skupina A

Gescrap BB : Bennet Cantu 64:67 (47:54, 27:40, 14:17)
Banić 16, Grimau 11, Vasiliadis in Blums 10; Micov 13, Šermadini 11, Leunen 10

SLUC Nancy : Fenerbahče Ulker 53:73 (40:49, 25:32, 15:22)
Shuler 17, Akingbala 11, Gregory 8; Gist 16, Bogdanović in Jerrells 14, ... Vidmar 6

Olympiacos : Caja Laboral 84:82 (65:62, 46:41, 19:26)
Spanoulis 21, Papanikolau 12, Printezis in Hines 11; Teletović 32, San Emeterio 14

Lestvica: 1. Fenerbahče 5-3, 2. Cantu 5-3, 3. Caja Laboral 4-4, 4. Olympiacos 4-4, 5. Bilbao 3-5, 6. Nancy 3-5.

Skupina B

CSKA Moskva : KK Zagreb 87:74 (60:58, 43:34, 18:23)
Gordon 18 točk, Krstić 14, Mejia 13; Simon 21, Heytvelt 19, ... Ožbolt 2

Žalgiris Kaunas : Panathinaikos 59:94 (38:65, 19:41, 14:15)
Weems 16, Popović 14, Kalnietis in Javtokas 8; Smith in N. Calathes 17, Batiste 13

Unicaja : Brose Baskets 79:90 (61:67, 40:46, 23:24)
Rowland in Freeland 17; Jenkins 23, Slaughter 14

Lestvica: 1. CSKA 8-0*, 2. Panathinaikos 6-2*, 3. Brose Baskets 3-5, 4. Malaga 3-5, 5. Žalgiris 2-6, 6. Zagreb 2-6.

Skupina C

Anadolu Efes : EA7 Emporio Armani 84:70 (66:52, 45:27, 22:13)
Guler 14, Vujačić in Akyol 12; Hairston 17, Bourousis in Fotsis 13

Belgacom Spirou : Partizan mt:s 84:79 (69:61, 37:38, 13:18)
Mallet 22, Šengelia 17, Hill 15; Law 22, Kecman, Raduljica, Katić in Mačvan 10

Real Madrid : Maccabi Electra 88:64 (66:51, 48:40, 22:15)
Mirotić 26, Carroll 17, Pocius 12; Langford 18, Eliyahu 11

Lestvica: 1. Real Madrid 6-2, 2. Anadolu Efes 5-3, 3. Maccabi 5-3, 4. Partizan 4-4, 5. Milano 2-6, 6. Charleroi 2-6.

Skupina D

Asseco Prokom : Union Olimpija 67:52 (13:15, 27:30, 50:33)
Seweryn, Blassingame in Frasunkiewicz 12; Rothbart 16, Ćapin in Thompson 11, Salin 10

GS Medical Park : Montepaschi Siena 63:67 (43:50, 33:32, 18:19)
Lakovič 15, Andrić 14; Andersen 18, Rakočević 17

FC Barcelona Regal : Unics Kazan 63:50 (47:43, 33:28, 21:15)
Navarro 13, Lorbek 11, Mickeal 10; Lyday 12, Greer 10

Lestvica: 1. Barcelona 8-0*, 2. Siena 6-2*, 3. Kazan 5-3*, 4. Galatasaray 3-5, 5. Prokom 1-7, 6. Olimpija 1-7.