18 ogledov

Lakovič in Lorbek blestela v Evroligi

Lakovič Union Olimpija Galatasaray Boštjan Tacol
CSKA je še enkrat več pokazal svojo moč. Rusi so na prvi tekmi drugega kola Top 16 pred svojimi gledalci s kar 96:68 ugnali Anadolu Efes, za katerega je Saša Vujačić dosegel 21 točk. Galatasaray (Jaka Lakovič je dosegel 16 točk) je po pravi drami in podaljšku z 78:77 premagal Olympiacos. Erazem Lorbek prvi strelec Barcelone ob gostujoči zmagi proti Maccabiju.

Srečanje pred več kot enajst tisoč gledalci v vroči dvorani Abdi Ipekci je ponudila pravo dramo. V zadnji sekundi rednega dela je Kostas Stloukas s svoje polovice zadel trojko in poskrbel za podaljšek, ki so ga za točko dobili domači in se veselili pomembne zmage.

Že prva četrtina (15:15) je nakazala kasnejši razplet, a ob polčasu ni prav nič kazalo na napeto končnico, saj so domači drugo četrtino dobili s kar 27:13. V tem delu je z devetimi točkami blestel naš Jaka Lakovič. Olympiacos je v drugem polčasu ves čas lovil Turke in jih ujel pet minut pred koncem zadnje četrtine (59:59). V zaključku je domače v igri držal Lakovič, ki je zadel štiri proste mete, a to ni bilo dovolj za zmago po rednem delu, saj je Stloukas zadel iz svoje polovice (iz črte za met za tri točke!) in utišal glasne navijače Galatasaraya. Na vrsti je bil podaljšek, v katerem bi lahko slavili eni in drugi. Končni izid je 27 sekund pred koncem postavil Alfred Jamon Lucas, Sloukas in Martynas Gečevičius pa sta bila na drugi strani nenatančna izza črte, tako da je zmaga ostala v Carigradu.

Vujačić prvi strelec ob blamaži Efesa

Košarkarji CSKA še naprej ostajajo brez poraza v letošnji Evroligi. Če bodo nadaljevali v podobnem stilu, pa bo Ruse letos zelo težko zaustaviti. Andrej Kirilenko (prvi strelec svoje ekipe s 15 točkami) in soigralci so tokrat ugnali Anadolu Efes (96:68). Pri Turkih je bil z 21 točkami najboljši strelec Saša Vujačić.

Efes je v prvi četrtini po zaslugi Vujačića (osem točk) še držal stik s CSKA, nato pa se je razigral Nenad Krstić (do polčasa 12 točk) in Rusi so na odmor odšli s prednostjo 48:36. Tudi začetek tretje četrtine je pripadel CSKA, ki se je odlepil z delnim izidom 18:2, in srečanje je bilo odločeno.

Lorbek blestel v Tel Avivu

V derbiju kola sta se v Tel Avivu srečala Maccabi in Barcelona. Obe ekipi imata le najvišje cilje (zmaga v Evroligi), tokrat pa so kar nekoliko presenetljivo po odlični zadnji četrtini gladko z 71:57 slavili Katalonci.

Obračun se je začel po željah domačih, ki so prvo četrtino dobili z 19:12, a gostje so do polčasa izenačili izid (29:29). Tudi v tretji četrtini še ni bilo odločitve, saj je imela Barcelona pred zadnjimi desetimi minutami pičli dve točki prednosti (42:44), nato pa sijajna igra Erazma Lorbka in soigralcev v zadnjem delu obračuna. Barca je zadnjo četrtino dobila s kar 27:15 in več kot zanesljivo slavila v vročem Tel Avivu. Slovenski reprezentant je bil z 18 točkami (dodal je še štiri skoke) najboljši strelec svoje ekipe in tudi srečanja.

Cantu je doma z 79:78 ugnal Žalgiris in si zagotovil prvo zmago v Top 16.

Visoka zmaga Reala

Ob CSKA so izdatno zmago vpisali tudi košarkarji Siene. Italijani so v Madridu s kar 88:69 ugnali Real (Mirza Begić je srečanje končal s štirimi točkami in tremi skoki). Siena je že prvo četrtino dobila s 16 točkami razlike (31:15) in nato srečanje le še mirno pripeljala do konca. Na drugi tekmi v skupini F je Bilbao prišel do prve zmage, potem ko je bil v španskem obračunu s 85:70 boljši od Unicaje.

Boki začel z zmago

Skupina G je ponudila tesno zmago Fenerbahčeja (dve točki Gašperja Vidmarja) proti Armaniju s 65:63. Unics pa je v gosteh z 89:83 ugnal Panathinaikos. Za Ruse je zaigral tudi slovenski reprezentant Boštjan Nachbar, ki se jim je pridružil pred kratkim, in zadel eno trojko.