15 ogledov

Lakovič prvi mož Galatasaraya

Jaka Lakovic Žurnal24 main
Jaka Lakovič je v polfinalu kvalifikacij za Evroligo z vrhunsko predstavo dokazal, da še ni za med staro šaro. Kapetan Slovenije je za zmago Galatasaraya proti Asvelu s 93:83 prispeval kar 22 točk.

Jaka Lakovič je ob zmagi Galatasaraya proti Asvelu v polfinalu kvalifikacijske skupine A za Evroligo v Vilni na igrišču preživel skoraj 32 minut (največ v svoji ekipi) in v tem času zadel kar šest trojk iz osmih poizkusov. Francozi so sicer dobro upirali Galatasarayu in ob polčasu zaostajali le za točko (52:51), pred zadnjo četrtino pa za tri (69:66). Zadnjo četrtino so Lakovič in soigralci dobili s 24:17 in se uvrstili v finale kvalifikacij. Lakovič in Galatasaray do vstopnice za Evroligo zdaj loči le še Lietuvos Rytas, ki ga s klopi vodi dober znanec slovenskih košarkarskih igrišč in nekdanji trener Union Olimpije in Krke Aleksandar Džikić. Litovci so v polfinalu končali sanje Cibone o uvrstitvi med evropsko elito, potem ko so jo ugnali z 88:71. Zagrebčani tako prvič po 20 sezonah ne bodo igrali v Evroligi, a bodo za tolažbo igrali v Eurocupu. Finale med Lietuvos Rytas in Galatasarayom bo v nedeljo, v Evroligo pa se uvrsti le zmagovalec.

V skupini B, ki se igra v belgijskem Charleloiju, sta se v finale uvrstila domači Spirou Basket in presenetljivo češki Nymbruk. Spirou Basket je v polfinalu s 74:63 ugnal Albo, češki predstavnik pa s 86:79 favorizirani Himki. Čehi so blesteli predvsem v prvem polčasu, ki so ga dobili s kar 49:22, nato pa prednost uspešno zadržali do konca srečanja in se uvrstili v finale kvalifikacij. Tudi iz te skupine napreduje le zmagovalec, ki se bo predvidoma uvrstil v Olimpijino evroligaško skupino.

Kvalifikacije za Evroligo, polfinale:

Skupina A, Vilna:

Lietuvos Rytas : Cibona 88:71 (69:58, 41:41, 24:17)
Rice 19, Seibutis in Katelynas 13; Harper 14, Suton 13Rudež 11

Galatasaray : Asvel 93:83 (69:66, 52:51, 28:23)
Lakovič 22, Songaila 18, Ozer 12; Westermann 18, Thompson 17

Skupina B, Charleloi:

Spirou Basket : Alba 74:63 (53:46, 36:32, 24:16)
Broyles 15, Green 11, Hamilton in Mallet 10

Nymburk : Himki 86:79 (58:50, 49:22, 21:5)
Simmons 26, Pumprla 20, Wilson 9; Quinn in Lončar 25, Monya 12

Jaka Lakovič je ob zmagi Galatasaraya proti Asvelu v polfinalu kvalifikacijske skupine A v Vilni na igrišču preživel skoraj 32 minut (največ v svoji ekipi) in v tem času zadel kar šest trojk iz osmih poizkusov. Francozi so sicer dobro upirali Galatasarayu in ob polčasu zaostajali le za točko (52:51), pred zadnjo četrtino pa za tri (69:66). Zadnjo četrtino so Lakovič in soigralci dobili s 24:17 in se uvrstili v finale kvalifikacij- Lakovič in Galatasaray do vstopnice za Evroligo zdaj loči le še Lietuvos Rytas, ki ga s klopi vodi dober znanec slovenskih košarkarskih igrišč in nekdanji trener Union Olimpije in Krke Aleksandar Džikić. Litovci so v polfinalu končali sanje Cibone o uvrstitvi med evropsko elito, potem ko so jo ugnali z 88:71. Zagrebčani tako prvič po 20 sezonah ne bodo igrali v Evroligi, a bodo za tolažbo igrali v Eurocupu. Finale med Lietuvos Rytas in Galatasarayom bo v nedeljo, v Evroligo pa se uvrsti le zmagovalec.