4 ogledov

Lakovič zapravil met za zmago

lakovic_main_epa Žurnal24 main
Panathinaikos je dobil drugo tekmo četrtfinala Evrolige proti Barceloni ter izid v zmagah izenačila na 1:1. Jaka Lakovič je zgrešil met za zmago. Siena se je Olympiacosu maščevala za visok torkov poraz.

Tudi drugo četrtfinalno srečanje med Barcelono in Panathinaikosom je ponudilo pravo dramo, ki se je razpletla v zadnjih sekundah. V nasprotju s prvo tekmo so imeli tokrat nekoliko več sreče in znanja Grki, ki so izid v zmagah uspeli izenačiti na 1:1. Kot že rečeno je obračun svoj epilog dobil v samem zaključku. Diamantidis je sprva s prostega meta zadel za vodstvo Grkov s 73:71, nato pa imel priložnost, da prednost poviša na tri točke, toda žoga ni hotela skozi obroč. V nasprotni napad je hitro stekel slovenski reprezentant Jaka Lakovič in osem sekund pred koncem poskušal z metom za tri točke, ki bi Špancem najverjetneje prinesel zmago, a ni bil dovolj natančen in zmaga je odšla v Grčijo, saj je na drugi strani Mike Batiste z zabijanjem postavil končni izid 71:75.

Prvi polčas je minil v znamenju Barcelona, ki je pred začetkom tretje četrtine vodila z 38:28 in prav nič ni kazalo na morebitno zmago Panathinaikosa. Kljub vsemu pa so Grki v drugem polčasu zaigrali veliko boljše in se z odlično tretjo četrtino povsem približali Barci, ki so jo nato v zaključku srečanja le uspeli streti in slaviti pomembno zmago.

Sladko maščevanje Siene

Potem ko je Olympiacos na prvi tekmi četrtfinala Evrolige do tal potolkel Sieno in jo ugnal s kar 89:41, so grški navijači zagotovo pričakovali še en uspeh svojih ljubljencev. Toda to je bil račun brez krčmarja. Italijani so že v prvih sekundah dali jasno vedeti, da so povsem druga ekipa kot v torek. Siena je prvo četrtino dobila z 20:12 ter nato tudi na odmor odšla s prednostjo osmih točk (39:31). Rašo Nesterović in soigralci so tokrat očitno igrali v nekakšnem krču, saj se tudi v drugem polčasu nikakor niso zmogli približati Italijanom, ki so zadnjo četrtino dobili za sedem točk in povsem zasluženo izid v zmagah poravnali na 1:1. Nesterović je tokrat za Olympiacos dosegel 10 točk (met za 2: 4/4) in dodal še štiri skoke. Omeniti pa velja tudi odlično igro igralca Siene Malika Hairstona, ki je srečanje sklenil z 19 točkami in 11 skoki (statistični indeks 32).

Pargo rešil Maccabi
Caja Laboral
je bila tik pred drugo zmago proti Maccabiju, ki bi se v primeru novega poraza znašel v velikih težavah. A Izraelci so se v zadnjih sekundah drugega četrtfinalnega srečanja le uspeli izvleči in izid v zmagah izenačiti na 1:1. Caja Laboral je sicer na krilih zmage na prvi tekmi celoten prvi polčas vodila in na odmor odšla z osmimi točkami prednosti. V drugem delu pa so Izraelci očitno spoznali, da je vrag odnesel šalo. Prednost domačih je začela kopneti, a pot do zmage je bila vse prej kot lahka. Caja je namreč še v zadnji minuti vodila z 81:80, nato pa je Jeremy Pargo sprva zadel en prosti met in izenačil. V naslednjem napadu je David Logan zgrešil polaganje, Pargo pa je še osmič na srečanju uspešno skočil v obrambi ter nato hitro stekel v napad in postavil končni izid 83:81 za Maccabi. Ob Pargu sta za zmago Maccabija najbolj zaslužna Sofoklis Schortsanitis (22 točk) in David Blu (18).

Valencia vrnila udarec
Valencia Power Electronics se je proti Real Madridu vrnila v igro in izid izenačila na 1:1. Španski dvoboj bo tako še zelo vroč in napet vse do konca. Kraljevi klub je dobil prvi polčas (38:35) in vse je kazalo na drugo zmago, vendar so se gostje zbrali in tretjo četrtino dobili za osem točk, s čimer so tudi naredili velik korak k zmagi. Slednjo je Valencia potrdila v zadnji četrtini, ki jo je dobila za eno točko.

Evroliga, četrtfinale, druge tekme:

Caja Laboral : Maccabi 81:83 (22:19, 24:19, 20:27, 15:18) /2:0/
San Emeterio in Batista 17, Teletović 16; Schortsanitis 22, Blu 18, Pargo 13

Real Madrid : Valencia Power Electronics 75:81 (19:17, 19:18, 16:24, 21:22) /1:1/
Llull 18, Reyes 8, Begić ni igral; Cook 20, Richardson 17, Martinez in Svanović 12

Olympiacos : Montepaschi Siena 65:82 (12:20, 19:19, 20:22, 14:21) /1:1/
Mavrokefalides 16, Spanoulis 12, Nesterović 10, 4 skoki; Hairston 19, Kaukenas 14, Raković 12

Regal Barcelona : Panathinaikos 71:75 (17:10, 21:18, 19:28, 14:19) /1:1/
Navarro 19, Vazquez in Anderson 11, Lorbek 7 in 4 skoki, Lakovič 5; Sato 18, Diamantidis 17, Batiste 14