22 ogledov

Le še poraz od sramotnega rekorda

Ramon Sessions (25 točk in devet asistenc) je eden redkih košarkarjev Cavalierso Žurnal24 main
Saša Vujačić je dal štiri točke in s soigralci iz Netsov z 92:106 izgubil proti 76ersom. Zgodba večera so Cavaliers, ki so izgubili 22. tekmo zapored. So le še poraz od jalovega rekorda.
Peterica 76ersov je imela več kot 10 točk, trije pa več kot 10 skokov in Nets so padli s 106:92. Po poškodbi je Anthony Morrow spet pravi in Saša Vujačić počasi izgublja minutažo. V 22 minutah je zmogel štiri točke in štiri podaje.

Še pomnite, da so bili Cleveland Cavaliers z LeBronom Jamesom zmagovalna ekipa? Brez njega in ob poškodovanih Moju Williamsu, Andersonu Varejau in Danielu Gibsonu so zdaj ena najslabših ekip vseh časov. Še malo in njihov niz porazov bo postal zgodovinski. Poraz s 112:117 proti Indiani Pacersom je njihov 22. zaporedni, s čimer so le še poraz od rekorda lige NBA. V sezoni 1995/1996 in 1997/1998 so 23 srečanj zapored izgubili Vancouver Grizzlies in Denver Nuggets. Cavaliers bodo sramoten rekord poskušali preprečiti z zmago v petek proti Memphis Grizzliesom, a glede na to, da so na zadnjih 33 tekmah zmagali le enkrat, je to malo verjetno.

Suns so Bucks zaustavili pri le 77 točkah in dosegli 23. zmago (92:77). Brandon Jennings po zaceljenem zlomu noge še ni našel ritma. Pri Soncih zaradi poškodbe ni igral Goran Dragić, zato pa še naprej blesti Marcin Gortat: 19 točk in 11 skokov. To je njegov šesti dvojni dvojček na zadnjih osmih tekmah.

Zanimivo, da je zdajšnji trener Cavsov, Byron Scott, igral v tisti obupni ekipi Grizlijev iz Vancouvra. "Boli. Ko izgbubljaš tekme, boli. Še toliko bolj pa boli, če imaš priložnost za zmago. Danes smo jo imeli." Anthony Parker je 18 sekund pred koncem zapravil protinapad, J. J. Hickson je nekaj sekund kasneje namesto svojemu igralcu podal Dannyju Grangerju. Slednji je bil s 23 točkami najboljši igralec tekme. Edina res svetla točka Clevelanda je Ramon Sessions, ki je tokratno tekmo končal s 25 točkami.