37 ogledov

LeBron objel Wada, Dragić odličen

goran dragić miami heat nba EPA
Goran Dragić je bil eden najboljših igralcev Miami Heat, ki je doma v ligi NBA s 122:101 odpravil Cleveland Cavaliers.

Slovenski reprezentant je v 29 minutah pod obročema vpisal dvojnega dvojčka z 18 točkami in 11 podajami, ob metu za dve točki 7-12, temu izkupičku je dodal še štiri skoke ter popoln izkupiček v prostih metih 4-4.

Dwyane Wade je zbral največ točk v majici Miamija (24) ter na tekmi dosegel pomemben mejnik. Postal je 41. igralec v zgodovini lige NBA z doseženim mejnikom 20.000 osvojenih točk. Ameriški košarkar je še pred začetkom tekme dobil objem nekdanjega soigralca LeBrona Jamesa.

Rezervist Josh Richardson je s klopi vpisal 19 točk, Joe Johnson jih je dodal 18, dober je bil tudi Hassan Whiteside s 16 točkami in 13 ujetimi odbitimi žogami.

Pri najboljši ekipi vzhodne konference Clevelandu (49-20), ki si je edina na Vzhodu že zagotovila vstopnico za končnico, je James proti nekdanjemu moštvu vpisal 26 točk, a je finalnih 15 minut presedel na klopi, Richard Jefferson pa jih je dodal 20.

Miami (40-29) se je v boju za tretje mesto v razvrstitvi Vzhoda lige NBA za eno zmago, ob enemu porazu manj, odlepil od Bostona in Charlotte, za tretjo Atlanto (41-29) pa zaostaja le še eno zmago.

Košarkarji Washington Wizards so z 99:89 premagali New York Knicks. Mariborčan Saša Vujačić, ki je bil v začetni peterki Knicks, je v 13 minutah na parketu vpisal tri skoke in podajo ter zgrešil en met za dve točki.

Spursi boljši od Bojevnikov

San Antonio Spurs je v derbiju najboljših dveh ekip lige NBA premagal Golden State Warriors z 87:79 ter niz nepremaganosti na domačem parketu podaljšal na 44. zaporednih domačih zmag. Ostroge so vsilile svoj način igre ter povsem blokirale bojevnike, ki so tekmo končali z najslabšim izkupičkom točk v sezoni. Prvi zvezdnik Golden Stata Stephen Curry je vpisal zanj zelo skromnih 14 točk in je bil še vedno drugi strelec gostov, ob metu iz igre 4-18, zgrešil je tudi kar 11 trojk (1-12). Klay Thompson je vpisal le eno točko več od kolega, ob metu za dve točki 7-20 ter zgrešenih šestih trojkah (1-7).

Pri domačem moštvu sta LaMarcus Aldridge (26 točk, 13 skokov) in Kawhi Leonard (18 točk, 14 skokov) vpisala vsak dvojnega dvojčka.