0 ogledov

LeBron po Dragiću ugnal še Vujačića

lebron james EPA
Košarkarji Clevelanda so zabeležili četrto zaporedno zmago v ligi NBA. Pred domačimi gledalci so se predstavili v novih dresih in zanesljivo s 96:86 premagali New York Knicks s 96:86.

Saša Vujačić je za New York igral 22 minut in dosegel devet točk ter štiri skoke. Najboljši posameznik tekme je bil LeBron James s 23 točkami. Začel je sicer slabo, v zadnji četrtini pa je dosegel 11 točk ter zadel dve trojki, ki sta njegovo moštvo pripeljali do 87:79. "Trenutno imamo še določene težave, a če bomo nadaljevali s takšno obrambo in če bo žoga v napadu krožila, tako kot je danes, imamo dobre možnosti za velike dosežke," je dejal James.

Pri Knicks je Carmelo Anthony zbral 17 točk in 12 skokov, Kristaps Porzingis jih je dosegel 13, Vujačić, ki je začel v prvi peterki, pa je iz igre metal 4:10.

Zmaga večera je pripadla igralcem Washingtona, ki so s trojko Bradleyja Beala 0,3 sekunde pred koncem tekme premagali San Antonio Spurs s 102:99.

Derbi dneva je bil obračun prvakov iz Golden Statea in Clippers. Odločil ga je Stephen Curry, ki je 68 sekund pred koncem zadel trojko za 112:108, hkrati pa je najboljši strelec lige 13 od svojih 31 točk dosegel v nizu v zadnji četrtini. "Smo boljša ekipa kot lani. Smo zrelejši in prav z izkušnjami smo dobili to tekmo," je dejal Curry.

Golden State je ob Torontu edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom (5-0). Slednji je zmagal v Oklahomi predvsem po zaslugi odlične zadnje četrtine, v kateri je gostitelje nadigral s 30:17, DeMar DeRozan je dosegel 28 točk, Jonas Valanciunas je imel 17 točk in 12 skokov, na drugi strani pa sta izstopala Kevin Durant s 27 točkami in Russell Westbrook z 22 točkami in 16 podajami.