21 ogledov

LeBron polomil Brezo

V noči na nedeljo sta v ligi NBA zaigrala dva Slovenca. Beno Udrih je s Sacramentom izgubil proti Houstonu, Philadelphia Primoža Brezca paje izgubila proti Clevelandu LeBrona Jamesa, a Breza ni zaigral.

Houston Rockets so v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 113:106 premagali Sacramento Kings, za katere je Slovenec Beno Udrih odigral 37 minut in v tem času zbral 18 točk, skok, osem podaj ter dve ukradeni žogi. Luis Scola je k zmagi prispeval 22 točk, prvi strelec Kraljev pa je bil Spencer Hawes s 24.

Od slovenskih košarkarjev v ligi NBA je nastopilo tudi moštvo Primoža Brezca Philadelphia 76'ers, ki je gostovalo pri Cleveland Cavaliers. Slednji so po zaslugi odlične obrambe v zadnji četrtini, v kateri so gosti zmogli vsega deset točk v zadnjih 12 minutah, zmagali s 97:91, Brezec pa za Philadelphio ni zaigral. Prvi košarkar domačih je bil LeBron James z 32 točkami, devetimi podajami in sedmimi skoki, Mo Williams pa je k zmagi dodal 18 točk.

New Orleans Hornets pa je moštvo, ki mu je uspelo prekiniti zmagoviti niz košarkarjev Atlanta Hawks. Sršeni so doma na krilih novincev slavili zmago s 96:88 in tako Atlanti preprečili do osme zmage zapored. Darren Collison je zbral 22 točk in 11 podaj, Marcus Thornton 21 točk, srbski veteran Predrag Stojaković pa je za tretjo zaporedno zmago New Orleansa zadel pet trojk (17 točk). "Vedeli smo, da moramo zaigrati bolj agresivno, pa bo prišla tudi zmaga. To je velika zmaga za nas. Atlanta je ta čas izjemno moštvo," je dejal Thornton.